Közel a válság előtti szinten nyomul az építőipar

Jelenleg 20 ezer lakóingatlan áll kivitelezés, 36 ezer pedig engedélyezés alatt

  • MTI MTI
Közel a válság előtti szinten nyomul az építőipar

Az építőipari termelés tavalyi 18,8 százalékos csökkenése után idén év végéig 2100 milliárdos bevétellel számol az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke a Magyar Nemzet szombati száma szerint.

Koji László a lapnak elmondta: az ágazatot sújtó egyik legnagyobb probléma az ingadozó kereslet, és továbbra is gond a munkaerőhiány. Utóbbi enyhítésére kezdeményeztek egy 4-5 hónapos, elméleti és gyakorlati tudást egyszerre nyújtó felnőttképzési programot, amely az év második felében el is indulhat.

Mint mondta, jelenleg 20 ezer lakóingatlan áll kivitelezés, 36 ezer pedig engedélyezés alatt. "Ha marad az utóbbi hónapok üteme, 2020-ig elérhetjük a 25-35 ezres éves számot, amely már a válság előtti szint." Hozzátette azonban, hogy a folyamat országosan nem egyenletes, a jelenlegi kivitelezések háromnegyede a fővárosban és az agglomerációban folyik.

Úgy tűnik, az otthonteremtési program 2019 végéig sikeres lesz, de az már most is látszik, hogyha kifut, szükség lesz új csomagra - fogalmazott a Magyar Hírlapnak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?