Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Számba vesszük, hogy mire kell figyelnünk, ha lakásunk eladása vagy egy másik lakás vásárlása mellett döntünk, milyen adókat és illetékeket kell megfizetnünk az ingatlan értékesítését és vételét követően 2023-ban, emellett megnézzük, milyen mentességek és kedvezmények vehetők igénybe. Megmutatjuk, hogy mit tartalmazzon feltétlenül az átadás-átvételi jegyzőkönyv, hogy elkerüljük a későbbi kellemetlenségeket.
Sok, befektetési céllal ingatlant vásárló ember térdlövésként élhette meg, hogy a bérbeadáson keresztül elért átlagosan 6%-os hozam többszöröse az infláció. Az ő helyzetükön javíthat sokat egy pénzügyi megoldás, mellyel közel 12%-ra emelhető a bérleti hozam egy huszárvágással. Bemutatjuk a megoldást részletes számításokkal.
Pekingben tavaly novemberben hirdették meg a támogatási programot, most hétfőn pedig közölték, hogy 2024 végéig érvénybe marad a támogatási rendszer. A tőzsde máris kedvezően reagált mind Sanghajban, mind pedig Hongkongban.
A jelenlegi információk szerint 2024-től kizárólag az 5 ezernél kevesebb lakosú, úgynevezett preferált településeken lesz elérhető a CSOK és az úgynevezett falusi CSOK. A Babaváró hitelt illetően is szigorítást jelentettek be: bár jövőre 10 millió forintról 11 millió forintra nő a felvehető összeg maximuma, kizárólag olyan párok igényelhetik majd, ahol a feleség nem idősebb 30 évesnél. A Bankmonitor szakértői szerint ennek következtében egy városban élő család számára 13,7-38 millió forinttal kerül majd többe összességében egy 50 millió forint értékű lakás hitellel történő megvásárlása.
Hiába próbálták meg az ellenzéki képviselők elérni, hogy az ingatlanokat ne csak a kerület honlapján és a kerületi újságban hirdessék, a fideszes többség leszavazta őket.
Májushoz képest nem módosult júniusra a legkedvezőbb lakáshitelek kamatszintje, vagyis a Bankmonitor szakértői által vizsgált – 20-80 millió forintos – hitelösszegek esetén egyaránt 8,25 százalékról indulnak a kamatok. Éves szinten azonban még mindig jelentős drágulást láthatunk, hiszen 2022. elején még 6,95 százalékos volt a legkedvezőbb végig fix ajánlat, ami egy 20 millió forint összegű, 20 éves futamidejű lakáshitel esetében 16 ezer forint költségtöbbletet jelent havonta. A Bankmonitor szakértői megvizsgálták, mekkora havi törlesztőkre számíthatnak azok, akik most vásárolnának hitelből ingatlant, illetve mekkora nettó jövedelem volna szükséges a kölcsön felvételéhez.
Drasztikusan visszaesett a lakásépítés, és ezt az építőanyag-kereskedők és -gyártók is érzik. Van, aki azért kap bónuszt a gyártótól, ha csak kisebb mértékben csökkent a forgalma. A kifutó támogatási programok és a magas kamatok okozta forgalomcsökkenés a piac törvényei szerint árcsökkenéssel is járna, de más tényezők is közrejátszanak az árak alakulásában. Vajon érdemes most lakásfelújításba fogni, akinek még van rá pénze? Piaci szereplőkkel jártuk körbe a témát.
A KSH bemutatta a népszámlálás lakásadatait, kiderült, hogy az agglomerációkba és a Balatonhoz költöznek az emberek, és ugyanannyian élnek vályogházban, mint panelban.
Már most látszik, hogy Donald Trump érdekérvényesítése nehéz helyzetbe hozza a magyar gazdaságot. De akkor milyen károkat tudna okozni, ha Németország érvényesítené velünk szemben erőfölényét?