szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az önkéntesek által észlelt váratlan mellékhatások miatt elővigyázatosságból felfüggesztették az ebolavírus elleni első számú vakcinajelölt klinikai próbáit - közölte csütörtökön a teszteket végző Genfi Egyetemi Kórház.

Az 59 önkéntes részvételével folyó tesztek novemberben kezdődtek. A kutatók most négy olyan esetről számoltak be, amelyekben a páciensek enyhe ízületi fájdalmat éreztek a kezükben és a lábukban a vakcina beadása után 10-15 nap elteltével.

Jövő héttől ideiglenesen nem adnak be több oltást, hogy az esetekről több információhoz jussanak. Az önkéntesek jól érzik magukat, a kutatást végző orvosok folyamatosan figyelemmel kísérik állapotukat - írta az egyetem.

Az orvosok kapcsolatba lépnek kollégáikkal, akik az Egyesült Államokban, Kanadában, Németországban és Gabonban tesztelik ugyanezt a vakcinát. Egyik helyen sem tapasztaltak gyulladást a vakcina beadása után az önkénteseknél. A tervek szerint január 5-én folytatódnak a genfi klinikai próbák, miután meggyőződtek arról, hogy az ízületi fájdalmak "átmenetiek és jóindulatúak" voltak.

"A tesztek időleges felfüggesztése megszokott dolog a klinikai próbákon" - áll a közleményben. Az oltóanyagot a Merck és a NewLink gyógyszergyárak fejlesztették.

Trump Magyarországot is kicsinálja? – Virovácz Péter a Fülkében

Trump Magyarországot is kicsinálja? – Virovácz Péter a Fülkében

Ez az igazi baj Trump vámőrületével

Ez az igazi baj Trump vámőrületével

646 lóerővel debütált az eddigi legdurvább Smart

646 lóerővel debütált az eddigi legdurvább Smart

A Tisza Párt megjelenése óta alig érdekli az internetezőket a többi ellenzéki formáció

A Tisza Párt megjelenése óta alig érdekli az internetezőket a többi ellenzéki formáció