Díszdoktorrá avatták Gyurcsányt Dél-Koreában

A Koreai Köztársaság egyik vezető felsőoktatási intézménye, a Hankuk Egyetem politikatudományi díszdoktorává avatták szerdán Gyurcsány Ferenc kormányfőt háromnapos hivatalos dél-koreai látogatásának első napján.

  • MTI MTI
Díszdoktorrá avatták Gyurcsányt Dél-Koreában
A magyar miniszterelnököt a Hankuk doktori képzésért felelős vezetője méltatta, majd An Bjung Man rektor nyújtotta át az elismerést a távol-keleti ország fővárosától, Szöultól 60 kilométernyire délre fekvő Jonginban emelt egyetemi épületben. Az alkalomra talárt öltő magyar kormányfő kitüntette a több mint 40 milliós távol-keleti ország öt legjobb felsőoktatási intézménye között számon tartott Hankuk Egyetem első emberét.

Az egyetem egyik előadójában rendezett rövid ünnepségen, amely előtt a hangszórókból Johannes Brahms 5. magyar tánca szólt, a magyar küldöttség tagjain kívül jelen volt számos ország diplomatája, az egyetem oktatói kara, valamint sok diákja. A ceremónia után az egyetem magyar szakos hallgatói magyar népi táncokat és egy népszerű magyar televíziós sorozat főcímdalát adták elő, majd a miniszterelnök és az egyetemi vezető közösen elültettek egy fát az egyetem bejárata előtt.

Gyurcsány Ferenc és kísérete – Somogyi Ferenc külügyminiszter, Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, valamint számos üzletember – helyi idő szerint délután felkeresi a Samsung Electronics konszern televíziókat és lapképernyőket előállító leányvállalatának, a Samsung SDI-nak a Szöultól 90 kilométernyire délre fekvő Csonanban épült gyárát.
 
Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.