szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A hevesi megyegyűlés tárgyalásokat kezdett a Debreceni Egyetemmel és az egri önkormányzattal az egri kórház jövőbeni közös működtetéséről - tájékoztatta szerdán az MTI-t a megyei közgyűlés elnöke.

Az elképzelés szerint a három szereplő közös gazdasági társaságot hozna létre a vagyonkezelésre, egyenlő tulajdoni arányok mellett, amennyiben megszakadna az együttműködés a csőd közeli helyzetben lévő HospInvesttel, a kórház jelenlegi működtetőjével - közölte Sós Tamás (MSZP). Ugyanakkor a szakmai színvonal megőrzésére biztosítékot jelentene, ha az orvosegyetem jelölné ki az intézmény legfőbb vezetőit - tette hozzá.

A szocialista politikus emlékeztetett arra, hogy a kórház vagyonkezelésére kiírt pályázaton indult a Debreceni Egyetem is, amely így az általa korábban elvégzett intézményi átvilágítás nyomán belülről ismeri a kórház működését. Úgy vélekedett, hogy az egyetem bevonása biztosítaná az európai színvonalú ellátást, és a munkaügyi kérdések is szakmai alapon dőlhetnének el.

Sós Tamás a megoldás előnyei között említette, hogy az egyetem bevonása lehetne a szocialista vezetésű megye és a jobboldali önkormányzat "békekötésének záloga". A konstrukció emellett megalapozhatná a "munkabékét" az intézményben, vagyis felszámolhatná azt a szembenállást, amely a HospInvestnek "aláírók" és a céget elutasítók között feszül.

Mindennek kapcsán arról is szólt, hogy az önkormányzati intézmény visszaállítása nem kivitelezhető. Ebben az esetben ugyanis a megye nem tudná visszaigényelni azt a 740 millió forintot, amelyet a HospInvestet elutasítók végkielégítésének fedezésére igényelt pályázat keretében az államkincstártól.

A közgyűlési elnök kifejezte örömét, hogy a megyeszékhely vezetése is pozitívan áll hozzá a megye által javasolt megoldáshoz. Erre a tárgyalásokon, illetve több sajtónyilatkozatban is utalt Habis László, a Eger polgármestere - mondta Sós Tamás.

A HospInvest Zrt. április 3-án jelentette be, hogy csődvédelmet kér, miután a CIB bank hiteltartozás fejében leemelt a számlájáról több mint egymilliárd forintot. Ennek kapcsán Sós Tamás hangsúlyozta: bár a kórház azóta a korábbinál hatékonyabban működik, ám a HospInvest csőd közeli helyzete miatt a jelenlegi körülmények között nem látják biztosítottnak az intézmény hosszú távú üzemeltetését. Ezért keresik a megoldást arra az esetre, ha a megyének szerződést kell bontania a HospInvesttel. A kórház vagyonkezelésére az elmúlt évben kiírt tenderre a HospInvest és a Debreceni Egyetem pályázata mellett úgynevezett ajánlatot nyújtott be Eger önkormányzata is. A Fidesz megyegyűlési frakciója mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot, s a döntés ellen tiltakozott több civil szervezet is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

HospInvest-ügy: sokan visszamennének az egri kórházba

Újra az egri kórházban szeretne dolgozni 50-70 szakdolgozó és öt orvos, azok közül, akik nem kötöttek szerződést a HospInvest Zrt.-vel - nyilatkozta a Heves Megyei Hírlap keddi számában a cég régióigazgatója.

MTI Itthon

Nyilatkozatháború az egri kórházról

Az Egri Kórházvédők Egyesületének szóvivője szerint minimum egy hónappal csúsznak az onkológiai és a szürkehályogműtétek a HospInvest által működtetett kórházakban. A HospInvest cáfolja az információt.

hvg.hu Helyi érték

Egymilliós bírság az egri kórháznak

A megyei önkormányzatnak kell kifizetnie azt az egymillió forintos bírságot, amit egy tavaly nyári ügy miatt szabott ki az Egészségbiztosítási Felügyelet – írja a Heves Megyei Online.