Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Állítólag ugrálókötéllel kötözött a székhez egy hiperaktív elsős gyereket egy pedagógus a Borsod megyei Karcsán, mert „nem bírt vele.” A rendőrség személyi szabadság megsértése miatt nyomoz, az intézmény vezetője nem nyilatkozik.
„A székhez kötözték a kisfiamat az iskolában” — közölte a Roma Sajtóközponttal Jóni József. Az ötgyerekes karcsai férfi szerint elsős fiát még decemberben ugrókötéllel a székhez kötözte a napközis tanárnő. Józsi a büntetést állítólag azzal "érdemelte ki", hogy engedély nélkül radírt vitt a harmadikos testvérének. A gyereket a többiek szeme láttára kötözte meg a tanár, aki csak azért szabadulhatott tíz perc múlva, mert a szintén az abba az iskolába járó nővére rátalált. Az egyébként hiperaktívnak minősített kisfiú nem számolt be otthon az esetről, viszont másnap éjjel felsírt álmában, és azt kérte a szüleitől, hogy – idézzük - „írassatok ki a napköziből, mert félek, hogy megint kikötöznek!”.
Az apa beszámolója szerint horzsolások voltak a gyerek mellkasán, ezekről nem készült orvosi látleletet, de panaszt tettek az igazgatónál. A napközis tanárnő elismerte, hogy megkötözte Józsikát, mert „nem bírt vele”. Jóni József elmondta, hogy a gyerekeit többször is bántották a tanárok: tenyérrel nyakon vagy fejen csapták őket. Az apa eddig nem tett panaszt, mert annak szerinte „a gyerek inná meg a levét”. Most viszont feljelentést tett, és személyi szabadság megsértése miatt nyomozás is indult — mondta el Egyedné Novodonszki Éva, a Borsod Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Irodájának helyettes vezetője.
Bakos Istvánné, a karcsai Általános Művelődési Központ igazgatója nem nyilatkozik a rendőrségi eljárás befejezéséig, azt azonban elárulta, hogy a napközis tanárnő még mindig az iskolában dolgozik. Aáry Tamás Lajos, az oktatási jogok országgyűlési biztosa elmondta, hogy az iskolaigazgató fegyelmi eljárást indíthat a rendőrségi feljelentés után, de dönthet úgy is, hogy azt az eljárás befejezése után teszi meg.
Az oktatási jogok országgyűlési biztosának megbízásából készült 2009-es reprezentatív kutatás ötezer középiskolás diákot és ezer pedagógust kérdezett meg az iskolai agresszióról. A tanárok alig két százaléka számolt be arról, hogy diákot bántalmazott, viszont a gyerekek körülbelül tíz százaléka állította, hogy van fizikai erőszak az iskolákban.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.
Az izraeli miniszterelnök Washingtonban át is adta a jelölőlevelet az amerikai elnöknek.