Tarlós: idén először nem deficites a BKV

A főpolgármester "ambicionálja" a Nemzeti Közlekedési Holding létrehozását, ám, mondja, csak a személyszállítási törvény elfogadása után derül ki, hogy az állam milyen szerepet vállal a főváros közösségi közlekedésében.

  • hvg.hu hvg.hu
Tarlós: idén először nem deficites a BKV

"Fontos a demokrácia, a szubszidiaritás, van sok helyben megoldandó feladat. Kellenek tehát a kerületek. Vannak azonban olyan – csak központilag kezelhető – problémák, amelyekhez ha nem kap a főváros jogosítványt, széteshet a város" – mondta a Magyar Narancsnak adott interjújában Tarlós István Budapest közigazgatási rendszerének átalakításával kapcsolatban.

A főpolgármester szerint olyan közigazgatási modellt kell alkotni, amely a várost működőképesebbé teszi, egyben politikai konszenzusra is lehetőséget teremt. "Vannak olyan közigazgatási feladatok, amiket csak központilag lehet hatékonyan végezni: ilyen a városrendezés, a városfejlesztés, az egységes közlekedésszervezés és egységes parkolási rendszer, illetve a közszolgáltatások egységes irányítása" – jelentette ki Tarlós.

A főpolgármester "ambicionálja" a Nemzeti Közlekedési Holding létrehozását, mivel "a MÁV-val és a Volánnal közös menetrend, azonos vagy egymással harmonizáló jegyrendszer, a részben közös infrastruktúra mind azt eredményezné, hogy a BKV fajlagos költségei csökkennének, és a finanszírozási feltételei javulnának". Tarlós István megjegyezte: idén, első alkalommal nem deficites a BKV gazdálkodása.

MTI / Máthé Zoltán

Tarlós István szerint csak a személyszállítási törvény elfogadása után derül ki, hogy az állam milyen szerepet vállal a főváros közösségi közlekedésében. Budapest főpolgármestere úgy fogalmazott: ha létrejön a nemzeti holding, a BKV tulajdonosi szerkezete is változik majd, ám neki "majdnem mindegy", milyen arányban. A főváros számára az a fontos, "hogy a közlekedésszervezés felügyelete nálunk maradjon"; mint mondta: sok hatáskört át akarnak telepíteni a BKV-tól a BKK-ba.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.