Barátnők segítették az ároktői banda két tagját a szökésben

A szükséhez a pénzt a svájci, prostituáltként dolgozó lány adta, ebből vettek mobiltelefont, benzint. Egy másik nő feladata az volt, hogy figyelje, megjelennek-e a rendőrök.

  • hvg.hu hvg.hu
Barátnők segítették az ároktői banda két tagját a szökésben

R. Henrik két szerelme is segített a férfinak és apjának, Elemérnek a szökésben - írja a Blikk. Az ároktői sorozatgyilkos rablóbanda két tagja fél éve volt házi őrizetben, amikor október elején Svájcba menekültek. Bár hetekig tervezgették a szökést, pár nap alatt elfogták őket.

A menekülésben a Zsaru magazin információi szerint Henrik magyarországi és svájci barátnője is komoly szerepet kapott. A szökéshez a pénzt a svájci, prostituáltként dolgozó lány adta, ebből vettek mobiltelefont, benzint. A két férfi pillanatok alatt összepakolt néhány ruhadarabot, és várta a fuvart a távoli országba.

MTI / Beliczay László

De hogy ne bukhassanak le idő előtt, Henrik ároktői szerelme is besegített. Az volt a feladata, hogy a temetőnél figyelje, megjelennek-e a rendőrök a környéken. Amennyiben feltűntek volna az egyenruhá­sok, a lánynak kellett volna őket feltartóztatni. A nő tüntette el a mobiltelefonokat is, amelyekkel egymással tartották a kapcsolatot.

A bűnözőket magyar autóval vitték ki Svájcba, csak egyszer álltak meg, az osztrák határ után. Majd gyorsan visszapattantak a kocsiba, és alig 14 óra alatt elér­tek Svájcba. Ott egy bérlakásban húzták meg magukat. Úgy tudjuk, a rendőrök hamar a nyomukra bukkantak, hiszen Henrik svájci barátnőjéről tudtak a hatóságok, a nő ugyanis többször járt itthon, amióta az eljárás folyik. A két szökevény ezt nem vette figyelembe.

A Blikk kereste a fogolyszökéssel kapcsolatban a Borsod Megyei Rendőr-főkapitányságot. Arra lettek volna kíváncsiak, hogy hány embert gyanúsítottak meg, de a nyomozás érdekeire való tekintettel nem válaszoltak a kérdésre.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.