szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Magyar Államkincstár szerint minden mentődolgozó kapott fizetést, elvégezték a januári számfejtést, és kedden eljuttatták a bérjegyzékeket és az utalási állományokat az Országos Mentőszolgálathoz – így reagáltak csütörtökön a mentők fizetésének csúszásával kapcsolatos hírekre. A Népszabadság szerint volt, aki csak néhány tízezer forintot kapott a hónap elején, mások pedig jóval többet, mint amennyi jár nekik.

A Népszabadság szerint pontatlanul utalták február elején a mentőszolgálat dolgozóinak bérét. Van, aki csak 28 ezer forintot kapott, de volt olyan is, aki elvben 300 ezret költhetne a szokásos havi 110 ezer forint helyett. Azt senki nem tudja, miért annyit kapott, amennyit, mert a bérjegyzék csak néhány nap múlva érkezik, addig viszont az érintettek tájékozatlanok és meglehetősen idegesek – olvasható a cikkben.

Győrfi Pál, az OMSZ szóvivője a lapnak úgy reagált: már ellenőrzik a számfejtéseket. Akinek szüksége van rá, azoknak az Országos Mentőszolgálat kész illetményelőleg folyósításával segíteni – tette hozzá.

A kincstár mossa kezeit

A kincstár közleményében azt írták, hogy elvégezték a januári számfejtést az OMSZ 7800 dolgozójának is, és a bérjegyzékeket, az utalási állományokat, valamint az azokhoz tartozó listákat kedden az e-adatrendszeren keresztül eljuttatták az intézménynek. A munkabérek indítását az eddig megszokott módon a munkáltatók végzik, ha van elég fedezetük ehhez.

A Magyar Államkincstár csak azokat a tételeket tudja számfejteni, amelyeket az intézmény rögzített a bérszámfejtési rendszerben – jegyezték meg.

Az OMSZ a múlt héten levélben kereste meg a kincstárat az új, központosított illetményszámfejtő rendszer, a kira bevezetésével kapcsolatban. Ők szerdán bemutatták a rendszert az OMSZ pénzügyi osztályának, majd felmérték és megbeszélték a panaszokat. Az egyeztetés mindkét oldal részéről sikeresen zárult – tették hozzá a kincstár közleményében.

Az új rendszerre való átállás óta, ebben az évben 290 észrevétel érkezett a kincstárhoz, ezek döntő többségét pedig már kivizsgálták. Az észrevételeket az érintett megyei igazgatóságok soron kívül vizsgálják ki. Ahol számfejtési és nem likviditási hiba történt, ott azt soron kívül korrigálják, és a korrigált állományt megküldik az érintett intézménynek, amely ezután utalhatja az illetményt a munkavállalónak – magyarázták a kincstárnál.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!