Pápa Marianne meghallgatásával folytatódott Rogán és Juhász pere - videó
Véget ért a bizonyítási eljárás a Rogán Antal kontra Juhász Péter személyiségi jogi perben. A tárgyaláson megjelent Pápa Marianne is, aki tanúként hallgattak meg. Kihallgatásáról - kérésére - nem készülhetett sem kép, sem hangfelvétel, így annak idejére a bíróság zárt tárgyalást rendelt el.
hvg.hu
Juhász Péter azonban az ülés után elmondta, miről volt szó odabenn. Úgy fogalmazott: Pápa Marianne azt mondta semmihez semmi köze, senkit nem látott, semmit nem hallott, az üzleti ügyeit nem ő, hanem a munkatársai intézték, ezért nem is tudja, hogy mi zajlott.
Pápa az Együtt alelnöke szerint arról is beszélt, hogy – bár Juhász szerint élettársak voltak – Portik Tamással valójában csak olyan magánéleti kapcsolata volt, ami csak társaságban zajlott : társasággal ment síelni, vásárolni, amelyben Portik is ott volt, illetve párszor járt fenn az irodájában.
Pedig – magyarázta a politikus – Kocsis Máté VIII. kerületi fideszes polgármester mondta azt korábban, hogy Portikot letartóztatásakor Pápa mellől vitték el. „Erre már nem tudott válaszolni” – jegyezte meg.
A pert Rogán Antal indította Juhász Péter ellen személyiségi jogai megsértése miatt, Juhász ugyanis bűnözőnek nevezte a fideszest, aki bűnözőkkel üzletel. Az egyik tárgyaláson a tanúként beidézett Portik Tamás azt mondta: egyszer 10 millió forintnyi eurót vitt Rogánnak.
Az ügyben január 24-én hirdet ítéletet a Fővárosi Törvényszék.
109-en indítottak volna vagyonnyilatkozati eljárást Rogán Antal miniszter ellen, hiába. Lepattantak az illetékes bizottságról. Juhász Péter nem adja föl.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.