szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A volt köztársasági elnök támogató nyilatkozatot küldött a Közép-európai Egyetemnek

Sólyom László azt írta: "A tudomány és az oktatás nemzetközi. Az egyetem, az Universitas intézménye kilencszáz éve ezt valósítja meg. A Magyarországon működő egyetemek sokféleképpen részei ennek a világméretű közösségnek. Elismerésük Magyarország javára szolgál. Ez a rang adja a CEU értékét az ország és a magyar tudományos élet számára.

Alapvető érdekünk, hogy működését folytathassa. Alapvető érdekünk az is, hogy a felsőoktatás törvényi szabályozása megfeleljen az Alaptörvénynek."

Sólyom Lászlót megelőzve rengetegen fejezték már ki támogatásukat a CEU-nak. Többek között a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Lovász László azt mondta, közvetítene is a kormány és az egyetem között a megoldás érdekében. A világhírű hálózatkutató, Barabási Albert-László, valamint 14 Nobel-díjas tudós is kiállt az intézmény mellett. Navracsics Tibor, a Fidesz európai parlamenti képviselője is azt üzente: el a kezekkel a CEU-tól.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gergely Márton Itthon

Hogy hozta össze Orbán a legnagyobb tüntetést a netadó óta? És mi lesz a vége?

Vidéken töltötte a hétvégét, esetleg külföldön a teljes hetet? Akkor lemaradt a netadó óta legnépesebb magyar tüntetésről. A CEU ellehetetlenítésére tett kísérlet hozott össze egy soha nem látott koalíciót a Budapesten élő külföldiekből, magyar diákokból és a rendszer hazugságait már nehezen viselő értelmiségiekből. A hvg.hu igyekszik áttekintést adni, mi vezetett a vasárnapi demonstrációhoz, és az mitől volt egyedi az elmúlt évek tiltakozásaihoz hasonlítva.

hvg.hu Itthon

A parlamenti képviselőkre próbál hatni a CEU

Memorandumot küldött a Közép-európai Egyetem (CEU) az országgyűlési képviselőknek, amelyben arra kéri őket, tegyenek meg mindent, hogy a Parlament ne fogadja el a felsőoktatási törvény módosítását. A javaslatról kedden már szavazhatnak is.