Választás 2018
Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.
Megpróbálja a kormányváltást akaró szavazókat eligazítani a korábbi MSZP-s külügyminiszter, Balázs Péter által elnökölt V18 csoport, amely korábban Karácsony Gergely támogatói köreként határozta meg magát, illetve a minél nagyobb választási részvételt akarja elérni. A V18 közzétette, szerinte ki lehet az egyéni választókerületekben a legesélyesebb ellenzéki jelölt, aki legyőzheti a Fidesz jelöltjét. A kiválasztásban a Közös Ország Mozgalom, a Závecz Intézet méréseit és a taktikaiszavazas.hu oldal megállapításait vették figyelembe.
A jelölteket két csoportba osztották: az első csoportban azok vannak, akik anélkül is nyerhetnek, hogy a többi ellenzéki jelölt visszalépne (csak legyen meg a szükséges ellenzéki szavazó), a második csoportban pedig a koordinációval győztes jelöltek következnek.
25 választókerületben győzhet az ellenzéki jelölt a V8 szerint koordináció nélkül is, tizenegy jobbikos, nyolc MSZP-P-s, négy DK-s és két független jelölt.
40 kerületben pedig meglehet az ellenzéki győzelem, "így a Fidesz akár a választásokat is elveszítheti", írja a V18, itt meg kell egyezni, azaz itt még a pártokon is múlik a dolog.
Ahhoz, hogy a Fidesz elveszítse abszolút többségét, 40-45 egyéni választókerületet kéne hoznia az ellenzéknek a szakértők szerint, a kétharmad megakadályozásához pedig 10-nél valamennyivel többet.