szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

És 300 tanút hallgattak meg eddig.

A nyomozás részleteiről a BRFK ugyan nem közöl részleteket, de más rendőrségi forrásból az Átlátszó úgy értesült, a nyomozók 300 embert hallgattak meg eddig tanúként a dunai hajóbaleset ügyében. Közöttük volt az a 180 ember, aki a Viking Sigynen tartózkodott a tragédia idején – írta a lap.

A rendőrség a térfigyelő kamerák felvételét is elemzi, negyven videót néztek át, hogy kiderítsék, mi történt pontosan.

A Hableány-balesettel kapcsolatban a Nemzeti Nyomozó Iroda csütörtökön sajtótájékoztatót tartott, ahol elhangzott, hogyan azonosítják a kirándulóhajó tragédiájának áldozatait. Korábban azt is írtuk, hogy a roncs mentésében részt vevő búvárok komoly lelki és fizikai megterhelésnek vannak kitéve.

A Viking Sigyn kapitányának az ügyészség szerint Hollandiában is volt már balesete.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gergely Zsófia Itthon

Nem lesz kötelező a boncolás: a hajótragédia miatt módosíthat az Orbán-kormány

Három miniszter közös javaslatára módosítanák a halottakkal kapcsolatos eljárásról szóló jogszabályt – derül ki a birtokunkba került, még titkos előterjesztésből. A Hableány tragédiája után pár nappal készült tervezet lényege, hogy kivételes esetekben – kegyeleti okból – mellőznék a kötelező boncolást. Így tömegszerencsétlenségek vagy természeti katasztrófák esetén is rugalmasabb lenne a procedúra, hogy az áldozatok családjai mielőbb eltemethessék szeretteiket.

Windisch Judit Itthon

Hetekig tarthat a Hableány kiemelése, közben a holttestek maguktól felbukkanhatnak

Egy héttel a Hableány tragédiája után magától a víz felszínére került egy holttest a Margit híd közelében, ő lehet a tragédia 14. áldozata. Ugyanennyi embert még keresnek. Közben megérkezett Budapestre az az úszódaru, amely egyedül képes kiemelni a hajóroncsot a víz alól, de túl magas a Duna vízállása ahhoz, hogy magától meg tudja közelíteni a helyszínt.