A lap emlékeztet arra, hogy Fidesz és "kapcsolt részei" (például az MDF) ekkor az Összefogás a Városért 2002 Egyesület keretében indultak Bicskén. A szervezet polgármesterjelöltje az akkor MDF-es, később fideszes országgyűlési képviselő, Kelemen András volt, míg listavezetője az a V. János, akit 2018-ban 8 évre ítéltek a bicskei gyermekotthonban történt pedofil bűncselekmények miatt.
"Ma a szabadságot elsősorban az fenyegeti, hogy megengedhetővé vált Magyarországon, hogy köztörvényes bűnözőket a választások után kihozzanak a börtönből" - mondta a rendezvényen Orbán.
Az Orbán Viktor korteskedését követően egy hónappal tartott választásokon V. János képviselői mandátumot is szerzett, csakúgy, mint a négy évvel későbbi önkormányzati választások alkalmával is.
A Gulyáságyú Média megjegyezte, hogy V. János egyesülete két választáson is a Fidesz polgármesterjelöltjét, Tessely Zoltánt támogatta Bicskén.
V. János és a Fidesz kapcsolata azután lett újra téma, hogy kiderült: a bicskei gyermekotthon igazgatóhelyettesének, a V. Jánosnak falazó és emiatt elítélt K. Endrének Novák Katalin köztársasági elnök kegyelmet adott. A kegyelmi botrányba Novák Katalin és Varga Judit, a Fidesz EP-listavezető politikusa, egykori igazságügyi miniszter is belebukott. Akárcsak Balog Zoltán, a református egyház feje, aki sajtóértesülések szerint lobbizott Nováknál K. Endre érdekében.
Az ellenzéki pártok azonban a botrány kirobbanása óta Orbán Viktor felelősségét firtatják. Valóban kérdés, hogy K. Endrének és V. Jánosnak a kapcsolatai közrejátszhattak-e abban, hogy K. Endre kegyelmet kapott. A Fideszben ugyanakkor lezártnak tekintik a kérdést, mondván, hogy azok, akik a kegyelmi döntés meghozatalában érintettek voltak, vállalták a politikai felelősséget.