Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, kezdődik a legénység kiemelése – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Kiss László mellett egy önkormányzati vezető és a polgármesteri hivatal egy korábbi alkalmazottja van még őrizetben, de két további embert is kihallgattak. Az ügynek így már 16 gyanúsítottja van a vádhatóság tájékoztatása szerint.
Megerősítette Kiss László III. kerületi polgármester őrizetbe vételének hírét a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) is. Korábban erről Gyurcsány Ferenc, Kiss pártjának, a Demokratikus Koalíciónak az elnöke számolt be a közösségi oldalán, majd a polgármester ügyvédje is elismerte.
Gyurcsány szerint őrizetbe vették Kiss László DK-s óbudai polgármestert
A DK elnöke szerint az óbudai korrupciós ügyben szerdán reggel őrizetbe vették a kerület DK-s polgármesterét, Kiss Lászlót.
A vádhatóság csütörtök reggeli közleményéből kiderül: újabb öt személyt hallgattak ki gyanúsítottként a III. kerület vezetését is érintő korrupciós bűncselekmények miatt indult nyomozás során. Közülük hárman őrizetben vannak.
A KNYF megismételte, hogy szerdán „összehangolt eljárási cselekményeket” hajtottak végre az ügyben, amely keretében számos helyszínen – köztük Óbuda-Békásmegyer önkormányzatának épületében, valamint több önkormányzati cégnél – végeztek kutatást és lefoglalást.
A tegnap kihallgatott gyanúsítottak között van dr. Kiss László III. kerületi polgármester, egy önkormányzati vezető, valamint a polgármesteri hivatal egy korábbi alkalmazottja, akik jelenleg őrizetben vannak, és a letartóztatásuk elrendelését indítványozza az ügyészség
– írták.
A vele közölt megalapozott gyanú szerint Kiss László a 2019. októberi polgármesterré választását követően megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni.
A vesztegetési pénz eredetének és céljának leplezése érdekében az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal. A valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért. Esetenként a vállalt munkát az önkormányzat alkalmazottai végezték el.
A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettével, valamint más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítja a főügyészség.
Az ügy további két újabb gyanúsítottja egy III. kerületi önkormányzati képviselő, valamint az egyik érintett gazdasági társaság ügyvezetője.
A büntetőeljárásban korábban gyanúsítottként kihallgatott alpolgármester, Czeglédy Gergő letartóztatását az ügyészség indítványára a bíróság október 20-ig meghosszabbította.
Czeglédy letartóztatásáról és az ügy részleteiről itt írtunk:
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.