Őrizetbe vették Kiss László DK-s óbudai polgármestert, már az ügyvédje is megerősítette
Gyurcsány Ferenc posztolt arról először, hogy az óbudai korrupciós ügyben szerdán reggel őrizetbe vették a kerület DK-s polgármesterét, Kiss Lászlót. Az ügyészség nem erősítette meg, de a polgármester ügyvédje igen, hogy tényleg így történt.
hvg.hu
Kiss Laci őrizetbe vétele címmel posztolt szerda délelőtt Gyurcsány Ferenc DK-elnök a Facebookon, és a DK-s III. kerületi polgármesterre utalva azzal folytatta: „Őrizetbe venni egy kerület polgármesterét egy sok-sok hónapja tartó, sok-sok évvel ezelőtti ügyben zajló nyomozás során nyilvánvaló politikai provokáció és aljasság.”
Kiss Laci őrizetbe vétele Őrizetbe venni egy kerület polgármesterét egy sok-sok hónapja tartó, sok-sok évvel ezelőtti ügyben zajló nyomozás során nyilvánvaló politikai provokáció és aljasság….
Gyurcsány ezt a posztját alig fél órával azután tette közzé, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség – részletek és személyek említése nélkül – közölte: az óbudai önkormányzatot is érintő korrupciós ügyben folyó nyomozás részeként szerdán reggel is újabb nyomozati cselekményeket hajtottak végre, például az önkormányzatnál is:
Újabb, összehangolt akciót hajtott végre az ügyészség a III. kerületi önkormányzatot érintő korrupciós bűncselekmény ügyében, amellyel összefüggésben a kerület alpolgármestere letartóztatásban van.
A HVG Gyurcsány posztja után megkereste kérdéseivel a Központi Nyomozó Főügyészséget, ahonnan kaptunk választ, ám nem kommentálták Kiss László esetleges őrizetbe vételének hírét. Annyit közöltek, hogy a reggel kiadott ügyészségi közleményen túlmenően „egyéb adat jelenleg nem közölhető.”
Kerestük az óbudai önkormányzatot is, ahol a polgármesterről csak annyit tudtak mondani, hogy ők azt tudják, meghallgatják Kisst a nyomozók, de hogy mi a „státusza”, azt nem tudják. Viszont azt megerősítették, hogy a polgármesteri hivatalban házkutatást tartanak jelenleg is a nyomozók, és várhatóan ez egész nap eltart.
Az önkormányzat az üggyel kapcsolatban azt közölte még, hogy „négy nyomozó tartózkodik a hivatal épületében, akikkel mindenben együttműködünk, a kért szkennelt iratokat hiánytalanul átadjuk”. Hozzátették: „A kora reggeli órákban dr. Kiss László polgármesternél is házkutatás volt, ezzel kapcsolatban további információ nem áll rendelkezésünkre”. Azt megerősítették, hogy a mostani nyomozati cselekmények a márciusban, az önkormányzati választási kampányban zajlott kutatások folytatásai, amelyek egy 2022-es, az akkori országgyűlési kampányban indított ügyhöz kötődtek. Hozzátették:
az önkormányzat valamennyi szerződése szabályos és valós teljesítésen alapul, ami kizárja a jogszerűtlenséget vagy a fiktivitást.
Arról korábban a HVG is írt, hogy a büntetőeljárásban már júniusban letartóztatták Czeglédy Gergőt, a kerület alpolgármesterét:
Czeglédy Gergő jobbára Fidesz-közeli cégekkel üzletelt, Hadházy Ákos szerint ez is magyarázza, hogy eddig nem folyt eljárás ellene. A képviselő úgy látja: ez is arra utalhat, hogy a Fidesz elengedte az MSZP-s haverok kezét.
Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.