"Orbán Viktorral nagyon sok mondanivalónk lesz egymásnak" - interjú Sándor Fegyirrel, Ukrajna leendő budapesti nagykövetével

Lassan három hónapja vár a részben magyar származású Sándor Fegyir arra, hogy Ukrajna új budapesti nagykövete lehessen. Ehhez arra van szükség, hogy Novák Katalin köztársasági elnök aláírja a befogadó nyilatkozatát. A Sándor-palota nem ad magyarázatot az időhúzásra. Sándor Fegyir a nagyköveti posztjához kötődő kérdések közül egyre válaszolt, a magyar politika értékelése elől viszont nem tért ki. Az egyetemi tanár, filozófus a keletukrán fronton harcol, ezért az interjú hosszú szervezést igényelt, kérdéseinket előre, írásban tettük fel neki, amire sorban válaszolt, mikor ideje engedte.

Németh András, Windisch Judit Németh András, Windisch Judit



Az Egyesült Államok miatt nőnek az adóterhek: januártól vége az egyezménynek
 

Az Egyesült Államok miatt nőnek az adóterhek: januártól vége az egyezménynek

Módosul az adózási viszony az USA és Magyarország között, hiszen a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény már csak a 2023-as év végéig hatályos a két állam között. A változás egyik kiváltó oka, hogy Magyarország nem támogatta a globális minimumadót bevezető EU-s irányelv elfogadását, ezért az Egyesült Államok 2022 nyarán egyoldalúan felmondta a hazánkkal kötött adóegyezményt. Így 2024. január 1-től sokkal magasabb adóteher alá esnek az Egyesült Államokból Magyarországra érkező jövedelmek.

Crystal Group Crystal Group



Koronatanú: Schadl sofőrje telefonált, hogy a Völnernek adott kenőpénzt
 

Koronatanú: Schadl sofőrje telefonált, hogy a Völnernek adott kenőpénzt "eurováltásnak" nevezzék az Excelben, mert nem tudták átadni neki a pénzt

„V.P.”, vagy „Gyuri” jelölés fedte Völner Pált Schadl György házipénztárában, a koronatanú pedig arról is vallott, hogy az elszámolásban jószerivel eltűnt a határ a végrehajtói kar elnökének magánvagyona és budaörsi irodájának vagyona között – Schadl sajátjaként bánt mindennel. Sőt: akiben nem bízott, annak nem volt hajlandó segíteni a kinevezésével, annyival letudta az egész ügyet, hogy az illető „szar ember”.






Az oroszok sorra újíttatják fel és használják háborús propagandára az itteni szovjet emlékműveket
 

Az oroszok sorra újíttatják fel és használják háborús propagandára az itteni szovjet emlékműveket

Aligha szerencsés időzítés, hogy a szomszédban zajló háború közepette Csákberényben újjáépített katonai emlékművet avattak a második világháborúban elesett szovjet katonáknak. Néhány hónappal korábban Gödöllőn is volt egy hasonló emlékhelyavató, amin az orosz követség katonai attaséja kifejtette: az akkorihoz hasonló küldetést hajtanak végre katonáik Ukrajnában a "nácizmus alóli felszabadítás" érdekében. Hogy a magyar kormány mit szól ehhez, azt hiába kérdeztük. Az oroszok szerint hosszú és nehéz tárgyalások után jutottak el az avatásokig.



Hamvay Péter: Csak nézünk, mint a moziban
 

Hamvay Péter: Csak nézünk, mint a moziban

Ahogy Párizs, Berlin vagy épp Moszkva utcáin játszódó amerikai filmekben egy-egy villanásnyira feltűnik a budapesti Operaház, a Lánchíd vagy a Bazilika, és egy pillanat alatt agyoncsapja az illúziót, úgy villan elő Magyarország egyik legsikeresebb, 250 milliárdos iparága, a külföldi filmek és Netflix-sorozatok bérgyártásának üzlete mögött a NER. A piknikhangya ezúttal Fókuszban rovatunk volt, amely kiderítette, hogy a reflektorfényt igencsak kerülő üzletemberek hogyan férkőztek a takarásban lévő kasszához.