Leépítés a TV2-nél, létszámstop az RTL Klubnál

Átszervezésre és létszámleépítésre készül a gazdasági válság miatt a TV2 - erről a társaság szerdán tájékoztatta az MTI-t. Más országos kereskedelmi médiumoknál nem terveznek hasonló lépést.

  • MTI MTI
Leépítés a TV2-nél, létszámstop az RTL Klubnál

A TV2 közleménye szerint a "racionalizálás" során a társaság átszervezi a hírműsorait gyártó részleget, és 35 munkatársától válik meg a nap folyamán a cégcsoport, amely a ProSiebenSat.1 anyavállalat révén amerikai befektetőcégek tulajdonában van és jelenleg 538 főt foglalkoztat.

Mint írták, a racionalizálás másik lépéseként a TV2 nem nevezett ki hírigazgatót az október közepén távozott Pánczél Andrea helyére, hanem a csatorna hírműsorainak tartalmáért felelős, Bárdos András által vezetett főszerkesztőséget a Gyöngyössy Bence által irányított programigazgatóság alá helyezte a szervezeti struktúrában. 

"A TV2 cégcsoport jelenlegi működése stabil és profitábilis, ezekre az intézkedésekre azért van szükség, mert fel kell készülnünk egy olyan jövőre, amit valójában nem igazán ismerünk, hiszen senki sem tudja a válság mértékét és azt, hogy meddig fog tartani" - mondta a közlemény szerint Várdy Zoltán, a TV2 vezérigazgatója.

Az RTL Klub tájékoztatása szerint a válság kezdete óta létszámstop van érvényben a társaságnál. A Sláger Rádió vezérigazgatója, Heal Edina szerdán azt mondta, hogy kiemelkedően jó évet zárnak majd 2008 végén. "Nem szerepel leépítés jövő évi terveinkben. Keményebb munkával reméljük átvészelni az előreláthatólag nehezebb időszakot" - tette hozzá.

"A VIASAT3 nézői bázisa, és a magyarországi cég gazdálkodása stabil alapokon áll, jelenleg leépítést nem tervezünk, sőt a negyedik negyedévben még nő is a magyarországi csapat létszáma" - közölte Kocsis Attila vezérigazgató.

Bartucz László, a Danubius Rádió vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy a rádió eddig is a lehető legnagyobb költséghatékonysággal működött, így megszorítás már nemigen lehetséges. A válság kapcsán annak a véleményének adott hangot, hogy a cégek hamarosan felismerik, túlreagálták az eseményeket, és ettől a piac megnyugszik.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.