Nagy dobásra készül a H&M-lánc
A svéd Hennes & Mauritz (H&M) divatárulánc megkapott minden szükséges engedélyt, így idén megnyithatja első üzletét Indiában.
A svéd Hennes & Mauritz (H&M) divatárulánc megkapott minden szükséges engedélyt, így idén megnyithatja első üzletét Indiában.
A gyorsan terjeszkedő lengyel cipőmárka, a CCC tavasszal a CBRE támogatásával a Mammutban nyitja meg első, budai prémium bevásárlóközpontban található üzletét.
Az állami működtetésű Széchenyi Tőkebefektetési Alap (SZTA) teljesítette a 2013-as célkitűzéseit, eddig 37 vállalkozásba fektetett be, a teljes tőkekihelyezés összege az idén január végéig meghaladta a 4 milliárd forintot - mondta Csuhaj V. Imre, az SZTA elnök-vezérigazgatója.
A Zala megyében eddig példa nélküli internetes támadások 2011 decemberében kezdődtek. A hekkelés célja részben az volt, hogy a Flextronics rendszerén keresztül lopott telefonokat legalizáljanak. Az ügyben öt ember ellen emeltek vádat.
Egy hazai vállalat termékeket gyártott és értékesített osztrák anyavállalatának. A kész termékeket kiszállították Ausztriába, ezért a cég az eladásokat – az uniós áfaszabályoknak megfelelően – áfamentesen számlázták. A NAV-nak ez nem tetszett, megbüntették a vállalkozót, aki beperelte az adóhatóságot, és nyert.
A Telenor Magyarország 39,364 milliárd forint bevételt ért el a tavalyi negyedik negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 42,043 milliárd forinttal, a cég kamat, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 10,880 milliárd forint volt, míg egy évvel korábban 11,654 milliárd forint.
Százegy Airbus repülőgépet vesz a VietJetAir vietnami diszkont légitársaság az Airbustól, a megállapodás értéke listaáron 9,1 milliárd dollár - jelentette be a gyártó és a légitársaság a Szingapúri Légi Szalonon kedden.
Kiszállhat az új ljubljanai busz- és vasúti terminál építéséből a Demján Sándor érdekeltségébe tartozó Trigránit, mivel a cég eddig nem kapott állami támogatást a 250-300 millió eurós projektre - jelentette kedden a szlovén STA hírügynökség.
Az Est Media Nyrt. azt tervezi, hogy kötvényeket bocsát ki mintegy 3,3 milliárd forint névértékben, ezekkel egyenlítené ki a csődeljárás alatt álló leányvállalata, az EMG Médiacsoport Kft. hitelezőinek követelését.
A dolgozók tüntetésre készülnek, a beszállítók végrehajtással próbálkoznak az EVM Zrt.-vel szemben. A vegyiművekből közben kiszállt az a kft., amely tavaly az utolsó hónapokban fő tulajdonos volt az akkor még gőzerővel termelő, Ultra és Bip mosószereket gyártó EVM-ben.
Tavaly már megállt az évek óta tartó visszaesés a magyarországi dokumentumkezelési szektorban és egyre inkább nő az igény a menedzselt nyomtatási szolgáltatások iránt - közölték a Xerox Magyarország vezetői.
Oroszi László, az irányítósávos futballcipő feltalálója, január 30-án, első fokon pert nyert az Adidas ellen. Tizenkét éves történet ért most fordulóponthoz, ám a kártérítési per még csak ezután kezdődik, és azon sem garantált a siker.
A Flappy Bird telefonos applikáció naponta 50 ezer dollárt hozott tervezőjének, aki ennek ellenére február elején levette játékát az App és Google Play Store-ból, így az ma már nem elérhető. Az iPhone tulajdonosok, akik már korábban letöltötték a játékot, most az eBay-en kínálják készülékeiket. Vajon miért döntött úgy az ötletgazda, hogy megszabadul az aranytojást tojó tyúktól?
A Nestlé eddig 50 százalékos tulajdonos volt, most kivásárolja a Galderma másik tulajdonosa, a L'Oréal részesedését. Cserébe megválik a L'Oréalban meglévő részesedése egy részétől, 21,2 millió részvénytől.
Az eredményt két fő tényező rontotta a francia gyártó szerint: a versenyképességet javító takarékossági intézkedések és az erős euró, mert a társaság bevételeinek nagy része dollárban folyik be.
Az ingatlaneladáshoz kapcsolódó egyik legnagyobb költség, az ingatlanközvetítő jutaléka, sokan ez alapján választanak közvetítőt, és bár ez a költség az egyik legfontosabb döntési szempont, egy-két kivételes példától eltekintve a legkevésbé sem publikusak vagy összehasonlíthatók az adatok. A Balla Ingatlanirodák összegyűjtötte, s össze is hasonlította őket.
Egy átlagos januárhoz képest szokatlanul sok, az elmúlt félévhez képest viszont kevés cég szűnt meg 2014 első hónapjában. „A januári 2641 törlés bő tíz százalékkal kevesebb a 2013 második félévi havi átlagnál. Nem jó jel ugyanakkor, hogy még soha nem kezdődött ilyen rosszul az év” – vélik az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltatónál.
Mintegy 26,5 ezer megawattórányi villamos energiát termelt 2013-ban az Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. Ennek több mint kétharmadát szélerőmű állította elő.
Félmilliárdos támogatást nyert 2,8 milliárdos beruházásához a veszprémi Continental. Az öt évre tervezett bővítés összesen 15 milliárd forintot emészt fel, és 477 új munkahelyet teremt.
Az Európai Bíróság tavaly decemberi döntése óta ketyeg az a 180 napos jogvesztő határidő, amelyen belül visszakérhetik a megfizetett áfát, illetve az esetleges adóbírságot és kamatot azok a hazai cégek, amelyeket érintett a magyar áfatörvény direktívaellenes szabálya.