Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Többek között a taxisok rémálmát és a kínai Apple-t is a világ legértékesebb startupjai között találjuk, de az adatelemzés vagy a szállásközvetítés is kifizetődő egy friss összeállítás szerint.
Volt idő, amikor egymilliárd dollárt érő cégeket neveztek sikeres startupoknak. Aztán a léc feljebb került, 5 milliárd dollárra. Most még magasabbra. A Business Insider összegyűjtötte azt a 9 startupot, amelyek aktuális értéke meghaladja a 10 milliárd dollárt.
Az ázsiai Apple
A 2010-ben alapított Xiaomi értéke jelenleg 46 milliárd dollár és az egyik legnagyobb okostelefonokat gyártó cég Kínában. Termékeiket a legjobb Androidos mobilok közé sorolják, és az összeállítás szerint Kínában legalább akkora rajongás övezi a Xiaomi-t, mint az Apple-t azt Egyesült Államokban.
Jól megy a taxisok rémálma
A 2009-ben életrehívott Uber-t senki sem kell bemutatni, hiszen tavaly november óta hazánkban is elindult a taxisok rémálma. A közösségi személyszállítással foglalkozó cég most 41 milliárd dollárt ér.
Szárnyal a Snapchat
2012-ben idult a Snapchat, amelyet 2014 végén még 10 milliárdra taksálták, azóta viszont már 16 és 19 milliárd közé lövik be az applikációt kifejlesztő cég értékét. A Snapchat alkamazásának lényege, hogy a felhasználók által küldött képek és videók egy idő után automatikusan törlődnek.
Kifizetődő az adatelemzés
Nem kisebb nevekkel, mint a CIA-el és az FBI-al üzletel a 2004-ben alapított Palantir. Az adatelemzésre specializálódott cég 15 milliárd dollárt kóstál jelenleg.
Sokat ér az űrtechnológia
A Google-t is a 2002-ben startoló SpaceX befektetői között találjuk; az űrtechnológiával foglalkozü cég értékét 12 milliárd dollárra becsülik.
10 milliárd fölött a Flipkart is
Az elektronikus kereskedelemre szakosodott Flipkart 11 milliárdot ér, a 2007 óta működő cég elektronikai cikkeket, zenei tartalmakat és könyveket értékesít.
Duplázott a Pinterest
A Pinterest tavaly május óta megduplázta értékét, aktuális értéke 11 milliárd dollár. A 2008-ban alapított cég alkalmazása képek és más webes tartalmak megosztását teszi lehetővé.
Szállodaláncok babérjaira tör az Airbnb
A világ legnagyobb szállodaláncaival versengő Airbnb értéke kereken 10 milliárd dollár. A 2008 működő szállásközvetítő cég szolgáltatása 190 országban érhető el és már beért egy-egy szállodaipari óriáscéget - legalábbis a foglalások számát tekintve.
Tartja magát a Dropbox
A világszerte több mint 200 millió felhasználóval rendelkező Dropbox tartja értékét, mert ahogy 2014 közepén, jelenleg is 10 milliárd dollár a piaci értéke. A felhőszolgáltatással foglalkozó cég 2007 óta működik.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A Pfizer vezérével folytatott titkos üzenetváltásai miatt.