Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Németországban megkezdte a Nyírbátori Ipari Parkban épülő repülőgép-alkatrészgyár első dolgozóinak képzését a befektető Diehl Aircabin Gmbh. - közölte a szabolcs-szatmár-bereg megyei város önkormányzatának beruházásokért felelős vezető tanácsosa csütörtökön.
Az MSZP szerint a munkavállalók döntő többségének kevesebb bérért kell majd többet dolgoznia a Munka törvénykönyve új koncepciójának életbe lépése után.
A Chio német tulajdonosa a népegészségügyi termékdíjról értesülve döntött úgy, hogy nem telepíti Magyarországra a tervezett popcorngyártó sort és a mogyorós termékek gyártócsarnokát sem – tudta meg a Világgazdaság.
A borús gazdasági kilátások ellenére fenntartja a termelést valamennyi magyarországi egységében a Richter - mondta a Dow Jones hírügynökségnek szerdán Budapesten Bogsch Erik, a gyógyszergyár vezérigazgatója.
Belátható időn belül nem lát esélyt a bankadó és a különadó kivezetésére Békesi László. A volt pénzügyminiszter a Klubrádióban azt mondta, bármilyen alkuk jönnek is létre, olyan lyuk keletkezik a költségvetésen, amit nem tudnak betömni, ezért fenn kell tartani a válságadókat.
Nyomozást folytat az osztrák rendőrség a burgenlandi tartományi kezelésű energiavállalat (BEWAG) volt vezetői ellen feltételezett magyarországi kenőpénzekkel összefüggésben - írta a News című osztrák hetilap. A cikkben megnevezettek egyike az MTI megkeresésére cáfolta, hogy törvénytelenséget követett volna el.
Egyelőre kilencven dolgozóval kezdi meg a porcelán-, kőedény-, valamint finomkerámia gyártást szeptember 1-én a százszázalékos állami tulajdonú Hollóházi Hungarikum Nonprofit Kft. Hollóházán, a porcelángyár területén - közölte Pálfi József, a cég ügyvezetője.
Csütörtöktől változnak az álláskeresési ellátások megállapításának és folyósításának feltételei, valamint módosul az álláskeresőként való nyilvántartásba vétel is. Az álláskeresési járadéknál rövidül a folyósítási idő, módosul a jogosultság számítása, és a járadék összege is, az álláskeresési segély szeptember elsejétől pedig csak nyugdíj előtt jár, két másik fajtája megszűnik.
Összesen 30 millió eurót megközelítő fejlesztést tervez a fából készült rételegelt lemezt gyártó Derula Gyártó és Kereskedelmi Kft. Szolnokon. Első lépésként egy új gépsort helyeznek üzembe a napokban – közölte a gyár olasz tulajdonosa egy üzembejárással egybekötött tájékoztatón.
Magyar termelői piacot nyitottak meg szerdán Budapesten, a X. kerületi Liget téren, ahol kizárólag magyar gazdák által termelt és feldolgozott termékeket árusítanak.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) készülékenként maximum 20 ezer forinttal támogatja a kiskereskedelmi és vendéglátóipari vállalkozásokat a legmodernebb bankjegyvizsgáló UV-AC lámpák beszerzésében - mondta Ferenczi Barnabás, a jegybank készpénzlogisztikai igazgatója a szerdai budapesti tájékoztatón.
Becslések szerint napjainkban mintegy hatvan cég működtet internetes közösségi vásárlási oldalt, számuk az év végére a százat is elérheti, és bár nincs egy éve, hogy ez a vásárlási forma Magyarországon is elindult, a GKIeNET felmérése szerint 2011 áprilisában már a 14-74 év közötti lakosság 1,5 százaléka vásárolt terméket vagy szolgáltatást ezeken az oldalakon.
A finn Elcoteq SE elektronikai gyártásszolgáltató szerdán 66,2 millió euró adózás előtti veszteséget jelentett az első félévről kisebbségi részesedések nélkül. Tavaly az első félévben 61,3 millió euró volt az eredmény. A cég finnországi leányvállalatai, finanszírozás híján, csődvédelemért folyamodtak.
A múlt hét végén átlépte a 15 ezret az idén megindult végelszámolások száma, miközben tavaly egész évben 13 685 esetben indítottak végelszámolást a tulajdonosok vagy a hatóságok a cégek bezárása érdekében. A gyors növekedésben nagy szerepe van a fokozódó hatósági szigornak is.
Szeptember elsejétől igényelhető az Agrár Széchenyi Kártya - mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter kedden. A kártya 1, 2, 3 éves lejáratú folyószámlahitel, hitelkeretének összege minimum 500 ezer forint, felső határa 25 millió.