Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A vizitdíj megszűnése politikai és szakmai vihart egyaránt kavar. Jelenleg is folyik az egyeztetés, hogy a kieső összeget miből pótolják vissza a döntés veszteseinek, a háziorvosoknak, akik számára egyelőre az sem egyértelmű, hogy az egy évvel ezelőtt bevezetett díj szedését milyen módon ellenőrzi az APEH, milyen módon jelenik ez meg az adóalapjukban, a beszedett összeg tekintetében milyen eltérés van a magánpraxisok bevételhez képest. Az Adózóna megkereste az adóhatóságot és az OEP-et.
Több olvasói levelet is kapott az Adózóna szeresztősége, amelyben az orvosok a következő kérdésekre szerettek volna választ kapni: "Az alapesetben az orvosok lekönyvelték a nyugtákat 'egyéb /96/ bevételként'. Több háziorvos ragaszkodik ahhoz az állásponthoz, hogy a vizitdijról szóló nyugtával kapcsolatosan megjelent APEH közlemény szerint nem ellenőrzi az adóhivatal, nem nézi a nyilvántartást, tehát nem is kell könyvelni, ennek következtében nem is adja le. Ha ez igaz, akkor a mi a különbség a kórházakban, szakrendelőkben és a körzetekben -magánpraxisban - fizetett vizitdíj közötti, adóalap szerinti elszámolásnál".
Az adózóna cikkét itt olvashatja el!
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.