Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ciprus az Európai Unió egyik legkedvezőbb adózású helyszíne. A társaságok „székhelyválasztásának” szempontjából megfontolandó helyként jöhet számításba. Több mint húsz külföldi állammal kötött kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodást, ráadásul az Európai Unió tagjaként az „uniós direktívák” is érvényben vannak az országban.
Cipruson a társasági adó alanyai a rezidens vállalatok (belföldi és külföldi jövedelmeikre tekintettel). Egy vállalat akkor minősül Cipruson illetőséggel bírónak, ha a társaság vezetésének, irányításának helye Cipruson van. Azok a vállalatok, amelyek nem ciprusi illetőségűek, de rendelkeznek állandó telephellyel Cipruson, rezidens vállalatként vehetők figyelembe a Cipruson szerzett jövedelmük tekintetében.
A vállalatokra alkalmazott jövedelemkategóriák:
- üzleti nyereség
- kamatok és hozadékok
- bérleti díjak, szerzői jogdíjak, tulajdonból eredő bevételek és más nyereségek
- részvényügyletekkel összefüggő nettó ellenérték
A felsorolt kategóriák összesített nettó eredménye teszi ki az adóköteles jövedelmet. Az adóköteles jövedelem kiszámítása úgy történik, hogy kategóriánként az adóévben keletkezett jövedelmet csökkentik annak létrehozása érdekében felmerült, elszámolható költségekkel és bármely felmerült veszteséggel. A kategóriák összesített jövedelme a társasági adó alapja.
Ha szeretné tudni, mi nem számít bele az adóalapba, olvassa el az Adózónán.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.