Bíróságra megy a Mol a 30 milliárdért

Mint ismert, az Európai Bizottság megállapította, hogy a magyar kormány által a Mollal kötött 2005.

  • ecoline.hu ecoline.hu
Bíróságra megy a Mol a 30 milliárdért

Mint ismert, az Európai Bizottság megállapította, hogy a magyar kormány által a Mollal kötött 2005. évi megállapodás, a magyar bányászati törvény 2008. évi módosításával együtt olyan pénzügyi előnyt jelentett a Mol számára, amely az uniós állami támogatási szabályok értelmében nem élvezhet mentességet. A bizottság ezért 2010. június 9-i határozatában mintegy 30,3 milliárd forint kamatokkal megnövelt összegű, általa jogellenesnek minősített támogatás visszakövetelésére utasította a magyar kormányt.

A Mol 2010. július 29-én kapta kézhez a hivatalos kötelezést. A vállalat I. féléves pénzügyi kimutatásaiban a becsült kamatokkal számítottan 35,8 milliárd forint céltartalékot képzett, és a megjelölt összeget 2010. III. negyedév folyamán befizette, mert erre a fellebbezéstől függetlenül köteles volt. A Mol keresetet nyújtott be a döntés ellen az Európai Unió Bíróságánál.

Ecoline

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.