Orbán: Több tíz milliárdos válságadókat vet ki a kormány

A kormányfő a Fidesz-kabinet második akciótervét részletesen ugyan csak hétfőn mutatja be, de néhány elemét már ma...

  • ecoline.hu ecoline.hu
Orbán: Több tíz milliárdos válságadókat vet ki a kormány

A kormányfő a Fidesz-kabinet második akciótervét részletesen ugyan csak hétfőn mutatja be, de néhány elemét már ma a Millenáris Teátrumon a Széll Kálmán Alapítvány "Hogyan tovább Magyarország?" című rendezvényén elárulta. Ezek közül az egyik az újabb válságadók kivetése több ágazatra is. A júliusban bejelentett bankadó mellett a jövőben extraterhet rónak ki az energetikai, a kiskereskedelmi és a távközlési szektorra is.

Horváth Szabolcs

Orbán Viktor jelezte: elképzeléseik szerint az adók átmenetiek lesznek, az adott cégeknek 3-3 évig kell majd fizetniük. A kormány úgy számolt, hogy a távközlési vállalatoktól még az idén 61 milliárd forintot szednének be (majd a következő két esztendő mindegyikében ugyanennyit), míg az energetikai szektor évi 70, a kereskedelmi láncok pedig évi 30 milliárddal járulhatnak hozzá a költségvetéshez.

A miniszterelnök az extraadók kivetését azzal indokolta, hogy az ország, még mindig súlyos válsággal küzd, így a kormány most „azoktól vár nagyobb teherviselést, akik eddig kevesebbet vállaltak”. A most bejelentett extraadók a bankadóval együtt közel 400 milliárd forintos többletbevételt jelenthetnek az államkassza számára, ami a GDP durván 1,6-1,8 százaléka.

A különadók mellett a PPP-projektek felfüggesztését, és a magánnyugdíjpénztári utalások befagyasztását emelte ki az új akcióterv intézkedései közül Orbán Viktor. részletek»

Ecoline

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.