A Wizz Air a 18. legnagyobb fapados a világon

A légitársaságok globális toplistájának élén az amerikai United áll, második a Delta, harmadik az Emirates lett 2012-ben. A legnagyobb fapados a Southwest, második Rynair, a Wizz Air a 18. helyen állt tavaly.

  • unknown unknown
A Wizz Air a 18. legnagyobb fapados a világon

A rendelkezésre álló üléskilométerek alapján 2012-ben az év közben a Continentallal összeolvadt United Airlines a világ legnagyobb légitársasága – derül ki a CAPA (Centre for Aviation) összeállításából, amit a turizmusonline idéz

A második helyezett Delta mögött a gyorsan növekvő közel-keleti Emirates áll, amely az elemzők szerint 2013 végére a második helyre ugorhat, ha tartja a tavalyi növekedési ütemet. A fapados piacon az elsőséget szintén amerikai légitársaság, a Southwest Airlines mondhatja magáénak. A Lion Air és a Jetstar mutatta a legnagyobb növekedést, az egyik a tízes toplista hatodik, a másik a hetedik helyére kerülve.

A wegjobb fapados az amerikai Southwest Airlines az abszolút sorrendben az ötödik helyet foglalja el megelőzve többek között a Lufthansát, a Biritsh Airways-t vagy az Aire France-ot és az Aeroflotot. A legnagyobb európai fapados a Rynair – a globális fapados lista másodikja – az összesített lista 24. helyét érte el. A fapadosok között a Wizz Air globálisan a 18. helyere futott be.

A világ legnagyobb repülőtere a heti ülésforgalmat tekintve még mindig az atlantai, megelőzve a pekingi nemzetközi repülőteret, bár az összeállítás készítői szerint ez a sorrend biztosan változni fog az idén.

További részletek és listák itt olvashatók.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.