Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hétfőn a korrupcióellenes világnap alkalmából az Európai Bizottság közzétette annak az Eurobarométer-felmérésnek az eredményét, amely azt vizsgálta, hogyan viszonyulnak a vállalkozások a korrupcióhoz az EU-ban.
Az eredmények azt mutatják, hogy bár a cégeknek még mindig jelentős hányada (EU: 63 százalék, Magyarország: 80 százalék) tartja a korrupciót széles körben elterjedt problémának, arányuk uniós szinten kismértékben (-4 százalék), Magyarország esetében pedig számottevően (-11 százalék) csökkent 2017-hez képest.
A válaszadók szkeptikusak a korrupció elleni fellépést illetően: 51 százalékuk (Magyarországon az 56 százalékuk) valószínűtlennek tartja, hogy a korrupt személyeket és vállalkozásokat feljelentik a rendőrségnél vagy az ügyészségnél, illetve hogy az illetékes hatóságok lefülelik őket.
A felmérés szerint Magyarországon a legelterjedtebb korrupciós forma, hogy részrehajlás történik ismerősök vagy családtagok irányába az üzleti életben, ezt 43 százalék gondolja így. Érdekesség, hogy a válaszadóknak csak a 24 százaléka gondolja úgy, hogy politikai pártok finanszírozásáért vagy a politikai döntéshozatalba való beleszólásért történne korrupció. Az EU-s átlag az utóbbi esetben 34 százalék.
A Bizottság az érintett felekkel közösen folytatni fogja a korrupció felszámolása érdekében végzett munkát.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.