Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Dunakeszi Járműjavító mögött álló Ganz-MaVag Zrt. a spanyol Talgo 40 százalékát venné meg, az üzletet a külügyminiszter is igyekezett elősegíteni.
Szijjártó Péter külügyminiszter személyesen lobbizott spanyol kollégájánál a korábban Szalay-Bobrovniczky Kristóf tulajdonában álló Magyar Vagon és a Ganz konzorciumának terjeszkedése érdekében – szúrta ki a Telex az iho.hu cikkét. A konzorcium a Talgo spanyol vasútijármű-gyártó megvásárlásra tett ajánlatot, 632 millió eurót, mintegy 240 milliárd forintot fizetne a spanyol vállalat 40 százalékos tulajdonrészéért.
A spanyol cég 350 millió eurós hitelállománnyal is rendelkezik, de megrendelései is akadnak bőven, a vasúti közlekedést helyzetbe hozó EU-s intézkedések miatt pedig érdemes lehet befektetni az ágazatba.
Az ajánlatot tevő Ganz-MaVag, amelyhez a Dunakeszi Járműjavító is tartozik, korábban részben orosz tulajdonban volt, majd Szalay-Bobrovniczky miniszterré válását követően egy Hernádi Zsolthoz köthető alapkezelőhöz került, erről itt írtunk bővebben:
Óriási üzlet küszöbén Szalay-Bobrovniczky Kristóf egykori cége: Spanyolország illusztris vállalatát vehetik meg
Úgy tűnik, a Magyar Vagon közel áll a spanyol Talgo járműgyártó felvásárlásához. A spanyol kormány még megakadályozhatja az ügyletet, de a magyar kormány keményen lobbizik Madridban. A Magyar Vagont az állam Moszkvával együttműködve rakta össze Szalay-Bobrovniczky Kristófnak, illetve a cég immár ismeretlen tulajdonosának.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ki vállalkozik rá, hogy kezdeményezze az AfD betiltását? Miért emlegetik sokan a weimari köztársaság bukását?
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.