Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Előfordulhat, hogy a hivatal és a vállalkozó azért kerül szembe egymással, mert ugyanazt a dolgot más oldalról, más logika mentén közelítik meg, s ezért a következtetéseik is mások. Igen sokba kerülhet a vállalkozónak, ha nem elég előrelátó, s nem szerez magának elég biztosítékot. Ahogy Egyed Sándornak is.
Az időjárási körülmények által előidézett okok miatt előfordulhat, hogy az adózó nem tud határidőben eleget tenni adóbevallási, vagy befizetési kötelezettségének, ilyenkor az adóhatóság kérelemre határidőben teljesítettnek teliintheti a kötelezettséget.
Hetente átlagosan 5365 vállalkozás ellen rendelnek el adóvégrehajtást, az elmúlt egy évben folyamatosan mintegy 120 ezer vállalkozás neve szerepelt az adóvégrehajtás alá vont cégekről készült listán - közölte a feketelista.hu.
Mérséklődött a lízingpiac visszaesése 2010. első negyedévében az egy évvel korábbi hasonló időszakhoz képest, a csökkenés mértéke 43 százalék, a finanszírozott összeg értéke pedig 70 milliárd forint volt. Javuló tendencia figyelhető meg, hiszen a tavalyi év utolsó hónapjaiban még 57 százalékos volt a piac zsugorodása. A fordulat azonban még várat magára; a Lízingszövetség év végénél korábban nem számít élénkülésre.
Bár a válság mélypontján folyamatos támadás érte a pénzintézeteket amiatt, hogy nem nyújtanak hitelt a vállalkozásoknak, az elmúlt hónapok bebizonyították, hogy továbbra is banki hitelek a kkv-k elsődleges pénzügyi forrásai - állapítja meg a K&H bank kkv bizalmi indexe.
Kit illet meg a felmondási védelem? Mit lehet tenni a ki nem adott szabadságokkal? Kinek mennyi garantált bér jár? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
Az APEH hátralékállománya az elmúlt időszakban – a működő adózók hátralékának csökkenése mellett – számottevően emelkedett, és március végén elérte a 2000 milliárd forintot (ami nagyjából a GDP 7,5 százaléka), a behajthatatlanként nyilvántartott tartozásállomány meghaladja a 200 milliárdot – derül ki a hivatal állapotáról készült helyzetjelentésből.
Az adóhatóság tömegesen keresi fel azokat, akik a különféle internetes árverezőoldalak valamelyikén adták el használt tárgyaikat. A legnagyobb internetes árverezőcég egyelőre nem nyilatkozik az ügyben.
Sok a kihasználatlan lehetőség a szerb-magyar gazdasági kapcsolatokban, ezért Magyarország a Vajdaság mellett Dél-Szerbiára is kiterjesztené a gazdasági együttműködést - hangzott el hétfőn Újvidéken a vajdasági székvárosban zajló nemzetközi mezőgazdasági vásár keretében rendezett magyar-szerb befektetési konferencián.
A címben feltett kérdésre a válasz igen prózai: lehet. A jogalkotó ugyanis módszer helyett hangzatos elvekkel próbálja pótolni a képleteket. A matematikai szabályokat azonban hidegen hagyják a szlogenek.
Az ingatlan eladás-visszabérleti konstrukció lehet a vállalatok válasza a gazdasági válság okozta finanszírozási nehézségekre. A tengerentúlon már hosszabb ideje működő üzleti gyakorlat egyre inkább terjed Magyarországon is a tőkehiányban szenvedő gazdasági társaságok körében, amelyek így férhetnek hozzá az ingatlanban lekötött vagyonukhoz.
Felfüggesztette a Fővárosi Bíróság a Magyar Telekom április 7-i rendes közgyűlésen hozott határozatai egy részének végrehajtását. A társaság közleménye szerint a tilalom azokra a 2008. évet érintő döntésekre vonatkozik, amelyeket vállalat idei áprilisi közgyűlése azért szavazott meg ismételten, mert a bíróság egy perben az e határozatokat támadó kisrészvényeseknek adott igazat jogerősen.
A közepes méretű vállalatok irányítását sokszor egyetlen kézben összefogó mindenkori tulajdonos-vezetők egyik jellemző dilemmája, hogy bár lenne lehetőség a növekedésre, a cég puszta működtetése sokszor annyi belső erőforrást emészt fel, hogy kevés idő és energia marad a piacok hatékonyabb kiaknázására. Sokat segíthet ilyenkor a racionalizálás - egy jó belső struktúra kialakítása -, aminek köszönhetően a tulajdonos a napi ügyek helyett újra a cég növekedési stratégiájára összpontosíthat.
A görög válság során napvilágot látott jó néhány adóelkerülési módszer. Bár a magyar adórendszer tíz évvel a görög előtt jár, adóeltitkolásért nem kell a szomszédba mennie. Összeszedtünk néhány példát, szemléltetve a hasonlóságokat és a különbségeket.