Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Váratlanul bezárt Magyarország első gyorsétteremlánca, az egyetlen tagból álló Gusto - írja az Egy nap a városban blog.
Valamivel több mint egy évvel ezelőtt nyílt meg a McDonald's ízvilágára és minőségére emlékeztető Gusto étterem, Magyarország első, egyetlen tagból álló gyorsétterme. Az étterem azonban most hirtelen bezárt, az Egy nap a városban blog szerint csődbe ment.
Az étterem 2010. december 16-án a Váci utca 27-ben nyílt meg, magát Magyarország első "quality & local" gyorséttermi hálózataként megcímkézve. A nyitáskor grillen sütött, adalékanyag-mentes húsokat, friss salátákat, kézműves süteményeket, kávéházi reggeliket, villányi borokat és csapolt söröket ígértek versenyképes áron. Úgy tűnik, a láncból ez az egy szem sem maradt.
Az egyszemélyes láncot üzemeltető társaságot 2009. október végén hozta létre Lukács Pál, majd oda-vissza adta-vette Panamában bejegyzett társaságokkal. Így az alapítás óta eltelt egy és egyharmad évben háromszor cserélt gazdát a társaság. Az alapító után 2010. május elején a Sibella Trading Inc., majd tavaly január vége óta ismét Lukács volt birtokon belül, december közepe óta az előző panamai tulajdonossal azonos címen bejelentett Eckford Deal Inc. lett a tulajdonos.
Az alig több mint egy évet működő Gusto Burger 2010-ben 4,8 millió forint bevételt hozott, amihez 16,5 millió forint adózott veszteség társult. A cég ellen rövid aktív működése alatt három végrehajtást indítottak, kötelezettségállománya pedig 78 millió forintnál több.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.