Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Pofonok és egyéb váratlan események nélkül, és megdöbbentően gyorsan zajlott le az idei Oscar-gála, amelyen kíméletlen egyértelműséggel dőlt el a Barbie és az Oppenheimer csatája. Billie Eilish rekordot döntött, és bár lett volna rá esély, ezúttal nem írt történelmet az Amerikai Filmakadémia.
Lehetnek nagy meglepetések a vasárnapi Oscar-gálán: a papírforma szerint mindent visz majd az Oppenheimer, a Szegény párák és a Megfojtott virágok, de korántsem ez lenne az első eset, hogy a legesélyesebbek hoppon maradnak. A legtöbb lap a Szegény párák miatt jelölt magyar díszlettervezőt tartja a legesélyesebbnek a díjra.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel, hogy öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Krusovszky Dénesnek most ebből a készletből kellett ihletet merítenie: kisiklatás, hűségeskü, elveszetten, sunnyogás, raguletto.
Nyolc év után újra arénában lépett fel a Quimby, ezúttal a Balassa Krisztián által dirigált Danubia zenekarral közösen. Az Ott Rezső zeneszerző által különlegesen áthangszerelt slágerek így leginkább valami filmzenére emlékeztettek. A jórészt középkorúakból álló közönség meghatottan vehette tudomásul, hogy ezek a dalok (a Most múlik pontosantól az Autó egy szerpentinenig és Libidóig) kísérték végig az utóbbi két-három évtizedüket. Az ezzel együtt kifejezetten pörgős és látványos két órás koncertet így látta Fazekas István, a hvg.hu fotóriportere.
Bazsa György professzor emeritus kutatásában elsősorban az akadémiai év- és névkönyvekre, értesítőkre és almanachokra, valamint az MTA honlapjára támaszkodott.
A napokban jelent meg idehaza Nick Cave dalszerző-énekes(-író-filmzeneszerző) és Seán OHagan újságíró közös interjúkötete, beszélgetőkönyve Hit, remény és vérontás címmel. A következő napokban két részt is bemutatunk a könyvből, melyben Nick Cave életéről, zenéjéről, fontos gondolatairól, hitről, gyászról, művészi inspirációkról, fontos pillanatokról beszél.
Az Oscar-díjas magyar filmrendező, Deák Kristóf a vendégeivel live streamben keresztül elemzi majd az idei, a 96. Oscar-gála eseményeit, magyar idő szerint március 11-én hajnalban.