Vujity Tvrtko csendben kivándorolt az országból
Sem az RTL-hez, sem a köztévéhez nem igazolt Vujity Tvrtko, aki jelenleg az Egyesült Államokban él családjával.
Sem az RTL-hez, sem a köztévéhez nem igazolt Vujity Tvrtko, aki jelenleg az Egyesült Államokban él családjával.
A legjobb első prózakötetért járó Margó-díjat Milbacher Róbert nyerte, a Budapest a fiatal tehetségekért program különdíját pedig Morsányi Bernadett vehette át a vasárnap zárult Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásáron a budapesti Teslában.
A minden egyes epizódban sztoriban és megvalósításban is moziminőséget hozó Maffiózókkal minden örökre megváltozott a sorozatok világában. Ezután már senki sem nézte le a kisebb képernyőt, és az álszent sztereotípiák helyett mindenki Tony Sopranóhoz hasonlóan összetett, nem épp hibátlan hősőkre vágyott. Ráadásul a széria a gengszterfilmek kliséit is iróniával kerülte ki. Az 1080p Top 20-as listáján a 6. helyre a The Sopranos futott be.
Különleges hangulatú szólólemezt készített a HS7 volt - és a Pegazusok Nem Léteznek jelenlegi basszusgitárosa. A hvg.hu-n már meg is hallgathatja.
A hullaház szimbolikus terében jeleníti meg a világirodalom egyik leghíresebb krimijét a Vígszínházban már a harmadik darabot színpadra állító cseh rendező, Michal Docekal. Interjú.
A magyar írókat képviselő Magyar PEN Club elnöke a Szijjártó Péternél is látott vehemenciával ment neki a szervezetét bíráló németeknek, akik szerint semmit sem tesznek a magyar sajtó- és véleményszabadságért, nem tiltakoznak az idegengyűlölet ellen.
A forradalom előtti napokban egyre nőtt a feszültség az országban. A „szakminiszter” kétségbeesve védte a begyűjtés rendszerét, bár elismerte: változtatásra van szükség. A párt- és állami vezetők Jugoszláviában igyekeztek megbékíteni a korábban általuk szidott Titót. És történt egy máig rejtélyes eset, amikor egy belföldi légi járaton lövöldözés tört ki.
Tom Hanks épp most vizionál végítéletről a mozikban, az Inferno című filmben, ennek apropóján pedig összeszedtünk néhány olyan világvége-filmet, amelyek valóban felejthetetlenek. A bunkerépítőktől az atomparán és a Nap kihunyásán keresztül még egy apokalipszisbe torkolló házibuliig is eljutunk a listán.
A Bahamák helyett a Turks- és Caicos-szigetek egyikén érhetett földet Kolumbusz az Újvilág felfedezésekor. Az új teóriát hajóutakkal szeretnék bizonyítani a kutatók.
Szerda óta hatszáz filmes szakember írt alá egy nyílt levelet, amiben kijelenti: nem szeretne együtt dolgozni a jövőben Kálomista Gábor producerrel. A levél előzménye a Kút című film egyik jelenete volt, amelyben a producer egy tévéképernyőn tűnik fel pár másodpercre. A jelenetet a film készítői kiszedték, majd elnézést kértek, az ezt követő kiállással azonban sokan egzisztenciájukat tették kockára. Az ügy túlmutat a felháborodást kiváltó eseten, de kérdés, fog-e bármi változni a filmeseket évek óta kiszolgáltatott helyzetben tartó rendszerben.
1956. október 15-én Kulcsár István újságíró a szabad utazás jogát követelte egy „szabad állam felnőtt népének” (ő végül megtehette ezt), de megalakult az ország első falusi takarékszövetkezete is, ami döntő változást jelentett a hazai vidékpolitikában.
A német PEN Club elutasította a Szőcs Géza volt kultuszminiszter által vezetett magyar PEN Club meghívását egy ünnepségre, mert szerintük a magyar testvérszervezet kritika helyett a kormány szolgálatában áll, és a kisebbségek védelmét sem vállalja fel.
Visszatér Magyarországra a Violetta című népszerű tinisorozat argentin sztárja, Martina Stoessel, aki a négy tavalyi budapesti koncertje után idén április 2-án is fellép a Sportarénában.
Miután Friderikusz Sándor egy interjúban felrótta neki, hogy még mindig a TV2-nél van, Hajós András hosszú nyílt levelet írt a Facebookon. Régebben van a TV2-nél, mint Andy, és neki most az a feladata, hogy ennél a csatornánál beszéljen szabadon. Amúgy nem fideszes, és sok baja van a mostani állapotokkal. "Szopatsz, Sándor? :) Valahol most megint picit hátra dőlhet a Legfőbb Homloklebeny, mert egymást marjuk" - írta Hajós András.
Az Inferno művészettörténeti blablája mögött egy igencsak középszerű thriller rejtőzik. Hiába rohannak keresztül a főszereplők a világ legszebb helyszínein, egyetlen emlékezetes akciójelenetre sem futotta.
Érdemes megfigyelni, hogy a BBC munkatársai még bakizni is profin tudnak. Miután a Nicola Sturgeon skót miniszterelnökről szóló beharangozó szöveg alá konkrétan egy gorilla képét vágják be a péntek reggeli műsorban, a műsorvezetők épp annyira mosolyognak ezen, amennyire kell, és épp csak annyit magyarázkodnak, amennyit szükséges. "Elnézést kértünk, láthatóan nem a megfelelő képet vágtuk be az adott hírhez." A gorilla egyébként csütörtökön szökött meg a londoni állatkertből.
Egymillió dollárt is adnak egy-egy jó fotóért az aukciókon, de volt, ami több mint 4 milliárd dollárért kelt el. És az árak minden bizonnyal még emelkedni fognak - állítja a Magnum Photos értékesítési veztője.
Csütörtök este Las Vegasban adott koncertet, ahol a közönség a rockkoncertekre nem igazán jellemző Nobel laureate! bekiabálásokkal próbálta szóra bírni. De a dalnok néma maradt, és ismerősi szerint szűk körben sem kommentálta irodalmi Nobel-díját.
Bob Dylan neve nem először merült föl az irodalmi Nobel-díjra esélyes szerzők között, és nem ez az első "műfaji kilengés" az irodalmi Nobel-díjak történetében, mégis sokakban megütközést váltott ki a Blowin in The Wind szerzőjének kitüntetése. Miért vonja kétségbe Bob Dylan díja a rangos elismerés komolyságát? Hogyan tartsuk számon Dylant, és mire kapta ő a díjat? Barna Imre, Dylan fordítója, egyben a róla szóló regény szerzője segített megválaszolni a zavarbeejtő kérdéseket. Interjú.
„Az iskola egy külön univerzum. Bemész, és az a világ” – véli Wéber Anikó, aki tanítói tapasztalatai alapján az iskolai bántalmazásokról írt megrázó könyvet. Az osztály vesztese a diákoknak éppúgy szól, mint a szülőknek, tanároknak. Interjú.