A legjobb Paul Simon-dalok egy órában
 

A legjobb Paul Simon-dalok egy órában

Az amerikai Austin City Limits-sorozatban adott egyórás, nagyszerű stúdiókoncertet a legendás dalszerző-énekes. Nézze meg nálunk a koncert felvételét!

hvg.hu hvg.hu


Ezeket a zenekarokat kérjük sürgősen a magyar klubszínpadokra
 

Ezeket a zenekarokat kérjük sürgősen a magyar klubszínpadokra

Az áttörés előtti előadóknak terepet adó bécsi Waves fesztiválon a többség a következő nagy dobásra figyelt, de idén is kiderült, már nagyon egyedit kell nyújtani ahhoz, hogy valaki ki tudjon emelkedni a popzenei közegből. Az például világosan látszott, középtempós gitárzenével már nem érdemes próbálkozni. Más műfajú koncerteken viszont többször is eldobtuk az agyunkat. Szerintünk ezekre a zenekarokra érdemes odafigyelni a közeljövőben.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám









„Megérte migránsként áttörnöm a falat”
 

„Megérte migránsként áttörnöm a falat”

Andy Vajna a szegényekért fohászkodik, Lázár János piros hóesés közepette korcsolyázik, II. Erzsébet pedig Geronazzo Máriával csónakázik drMáriás monstre pécsi kiállításán, amely szándéka szerint az 50 éves művész egész eddigi életművét mutatja be. Provokáció, irónia és egy sikeres migráns a megnyitón.

Stemler Miklós Stemler Miklós







Az évezred legjobb sorozatai, 13. rész: Sírhant művek
 

Az évezred legjobb sorozatai, 13. rész: Sírhant művek

A Sírhant művek előtt senki sem merte arcunkba tolni a halál banalitását, a temetések abszurditását, és ennyire problémás családot sem igazán láthatott ezt megelőzően senki tévéképernyőn. A sorozat forradalmi volt: meleg férfipár, hullákkal viccelődő boncmester és szexualitását felfedező középkorú özvegy is itt tűnt fel először. A tévétörténelem legmeghatóbb fináléját hozó Sírhant művek az 1080p Top 20 lista 8. helyére futott be.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám