5 koncert, melyekért imádni fogja a VOLT-ot
Egy nappal a fesztivál kezdete előtt már szinte biztos, idén csak az nem válik VOLT-rajongóvá, aki nem akar. Összeszedtük a legjobban várt produkciókat.
Egy nappal a fesztivál kezdete előtt már szinte biztos, idén csak az nem válik VOLT-rajongóvá, aki nem akar. Összeszedtük a legjobban várt produkciókat.
Kerek 30 évvel ezelőtt, 1984 júliusának első napján jelent meg William Gibson amerikai-kanadai író első regénye, a klasszikus cyberpunk alapműve, a Neurománc. A regény már akkor megteremtette és benépesítette a Mátrixot, amikor a Wachowsky-testvérek még csak az érettségire összpontosítottak.
A híres rendező új filmjében, a Káprázatos Holdvilágban Colin Firth és Emma Stone alakítja majd a két főszerepet. Most először már fotók is láthatók a filmből és a forgatásról.
Bölcsész házaspárként megvalósíthatatlan luxusnak látták, hogy feleségével Magyarországon megéljenek, ő pedig még írjon és független is maradjon, ezért 2006-ban Norvégiába költöztek. Az északi országban betegápolóként dolgozik, és hajnalonta ír. Mint mondja, nem lehet megszokni, hogy ott a palotákban nem a király és a királynő, hanem az útkaparó és a tanítónéni él. Közben a Boldog észak című regénye itthon megkapta a legjobb könyvért járó Aegon-díjat. Interjú Kun Árpáddal.
Privatizálják a Centrál Színházat – így döntött hétfőn a Fővárosi Közgyűlés. A teátrumot működtető cég eladására és a használatában lévő ingatlanok hasznosítására pályázatot írnak ki. A közgyűlés 22 igen szavazattal, 2 tartózkodás mellett fogadta el az erről szóló előterjesztést.
Olyan festményekhez lehet hozzájutni Charles Saatchi saját galériájának honlapján, amelyek megörökítik azt a tavaly júniusi pillanatot, amikor a milliárdos műgyűjtő torkon fojtogatta volt feleségét, Nigella Lawsont.
Nem ment el új filmje nagy-britanniai premierjére Gerard Depardieu. Hiába várták szombaton a francia színészt, nem jelent meg az edinburghi vetítésen. Úgy tudni, azért, mert előző nap a sárga földig itta magát – derül ki a The Guardian cikkéből.
A Londonban élő Hevesi Flóra volt felelős az új Metallica-videó jelmezeiért, de ezt egy szerencsés véletlennek köszönheti. A Glastonbury-fesztiválon tartott koncertjük intrójaként használt klip a banda körüli botrányokra reagált.
Minden idők egyik legismertebb és legkedveltebb Monty Python szkeccse a Hülye Járások Minisztériuma, melyben John Cleese utánozhatatlan módon emelte új szintre a mozgás művészetét. A legendás csapat még élő tagjai július 1-én adnak nagyszabású visszatérő fellépést a londoni O2 arénában, de Cleese elmondása szerint az emblematikus jelenet nem lesz a műsor része.
Újramaszterelt, ritkaságokkal kibővített formában jelent meg júniusban a Led Zeppelin első három nagylemeze. A Zep azonban tovább- és máig élő rocktörténelem. Hogy miért? Íme, a válasz.
Az amerikai énekesnő összesen három díjat vihetett haza a BET Awards díjkiosztójáról, köztük a legjobb női R&B-, illetve popelőadónak járó elismerést.
1959-ben ezen a napon került először adásba a Kádár-korszak legnépszerűbb rádiójátéka, A Szabó család. A hatvanas években hétfő esténként kiürültek az utcák, mert mindenki rohant haza a rádió elé, hogy hallhassa a család életének legújabb epizódját. Az eredeti családtagok közül már senki sem él.
Tíz év után Londonban újra műsorra tűzik Lloyd Webber középkorú pléhmusicaljeit, az Evitat és a Macskákat.
A társadalmi feszültség adott, ám a lázadás maga mára teljesen kiüresedett, súlytalanná vált – a Volkova Sisters tagjai konstans nemzetközi sikerek után kényelmes budapesti helyzetüket adták fel Londonért, a fejlődés érdekében tett lépés pedig szép lassan beváltja a hozzá fűzött reményeket. Hol véreztek el a punkok? Mennyi időre lehet bebetonozni a közízlést? És mi a legtöbb, ami kihozható Magyarországból? Interjú.
Kumakiri Kadzujosi japán filmrendező Vatasi no otoko (Férjem című) filmjének ítélte oda a zsűri a 36. Moszkvai Nemzetközi Filmfesztivál fődíját.
Az első világháború kevésbé népszerű témája a filmművészetnek mint a második világégés vagy a vietnámi háború, de azért így is bőven találni gyöngyszemet a témában. Ma este ráadásul a Duna TV-n vetítik először A merénylet - Szarajevó 1914 című játékfilmet, míg ugyancsak ma, Ferenc Ferdinánd meggyilkolásának száz éves évfordulóján debütál a külföldi mozikban a Szarajevó hídjai című szkeccsfilm is. De emellett is rengeteg film dolgozta fel a világháború kitörését okozó merényletet, és az azt elkövető Gavrilo Princip kalandos életét. A teljesség igénye nélkül válogattunk ki néhány emlékezetes alkotást.
Noha a Wind of Winter, az HBO-ból Trónok harcaként ismert fantasy sorozat legújabb (6.) kötete még mindig csak előksézületi fázisban van, az író, George RR Martin elkotyogott pár dolgot a várható fejleményekből az Enteratinment Weeklynek.
Senki sem várt katartikus zenei élményt a kilencvenes évek videóra készült akciófilmjeinek sztárjától, de azért a huszon- és negyvenezres jegyárakra nézve reménykedett az ember valami pluszban. Ha egy szürreális élmény megfelel plusznak, akkor meg is kapta.
Az egykor a trónörököst és nejét szállító Gräf und Stift limuzin replikája begördül a kis utcába, a hátsó ülésről két tinédzser ugrik ki, elvegyülnek a háromszáz nézelődő között, a sofőr kiszáll, kötélkordonnal körülveszi az autót, majd - nem történik semmi. Ezt tapasztalta az MTI tudósítója percre pontosan száz évvel a lövések eldördülte után a szarajevói merénylet helyszínén.
Nem tartották meg péntek este Moszkvában Marylin Manson amerikai sokk-metál énekes koncertjét, mert egy ismeretlen telefonáló pokolgépes robbantással fenyegette meg a résztvevőket. Manson ellen Magyarországon is tiltakoztak, amikor erre járt. Szikora Robi még imát is szervezett a „sátán földi helytartója” ellen.