Rohad a margitszigeti futópálya
Ramaty állapotban van a margitszigeti futókör – írja fotókkal dokumentálva az Urbanista blog.
Ramaty állapotban van a margitszigeti futókör – írja fotókkal dokumentálva az Urbanista blog.
Mi lett volna, ha John F. Kennedyt nem gyilkolják meg ötven évvel ezelőtt? Ezzel a gondolattal játszott el Stephen King időutazós regényében, amelyből a The Independent most részletet közölt az elnök halálának közelgő évfordulója alkalmából. Az nincs benne, hogy ki ölte meg Kennedyt.
A falakra pingált graffitikkel az ókori rómaiak kvázi közösségi hálózatot hozta létre, ahol a politikai jellegű üzengetés mellett a szexuális élet kiteregetésére is sor kerülhetett – írja a Múlt-kor történelmi portál a Writing on the Wall: Social Media – The First 2,000 Years című könyvre hivatkozva.
Tüdőembóliával kezelik a kórházban Helyey Lászlót – írja a Blikk. Bár a színművész már jobban van, légzését még mindig oxigénmaszkkal segítik.
A kormány támogatja azt a javaslatot, amely a Magyar Művészeti Akadémiát a Magyar Tudományos Akadémia szintjére emeli. Létrehozzák a Nemzet Művésze Díjat.
A Daft Punk Get Lucky című slágerének feldolgozása olyan jól sikerült, hogy szinte jobb, mint az eredeti. A klipre öt nap alatt több mint 1,6 milliószor kattintottak. A felvétel alighanem a zenekar múlt vasárnapi, Kreml-beli koncertjét hivatott beharangozni - írta a Social Daily.
Agyonlőtte három zenésztársát hétfőre virradóra New Yorkban egy Iránból bevándorolt muzsikus, később pedig magával is végzett.
A mai fiatalok már 16-17 éves korukra kiégnek szexuálisan, a közösségi élmények nagy része számukra a virtuális térben zajlik, és innen várják a folyamatos visszaigazolást is az életükben. Hogy jutottak idáig? Kié a felelősség? Miért siránkozik a magyar ember? Kell-e nekünk Lipót? Csernus Imrével beszélgettünk A kiút című könyvéről.
Még a héten kiírják az új pályázatot a Vígszínház másfél éves vezetői mandátumára. "Soha nem fordult meg a fejemben, hogy ne folytassam ezt a munkát" - mondta Eszenyi Enikő jelenlegi igazgató. Balázs Péter talányosan csak annyit közölt: "Majd ha eljön az idő, akkor kiderül", hogy újra pályázik-e.
Őrizetbe vettek Moszkvában egy performasz művészt, miután meztelenül mutatkozott és odaszögezte a herezacskóit a kövezethez a Vörös téren - számolt be a BBC.
Gyurkovics Tibor Lev Tolsztoj kisregényéből írt, Kerutzer szonáta című darabját Gaál Ildikó állítja színpadra. "Az én rendezésemben a darab női olvasatáról van szó, azaz arról, milyen a férfi" - mondta a rendező.
Az X-faktor vasárnapi kiesője, Batánovics Lili beszélt arról, milyen volt együtt dolgozni Alföldi Róberttel.
Nemcsak a társadalom, hanem maguk a nők is gátakat emelnek önmaguk elé: visszafogják magunkat, önbizalom-hiányosak, háttérbe húzódnak. A Facebook második embere szerint ez is közrejátszik abban, hogy kevés a női vezető. Sheryl Sandberg a nők hatalomváltásáról szóló, Lean in című könyvének magyar kiadása, a Dobd be magad! a napokban jelent meg. Ebből az alkalomból mesélt a hvg.hu-nak az őt ért kritikákról, hogy mire neveli a gyerekeit, és hogy tud úgy kampányolni a nők egyenjogúságáért, hogy közben 30 millió dollárt keres évente.
A Budapest Operettszínház igazgatói posztjára kiírandó új pályázat előterjesztéséről szavaz a Fővárosi Közgyűlés csütörtökön.
Limitált Tankcsapda-pálinkával rukkolt elő a Rézangyal az ország első számú marketingzenekarának újra kiadott életművét ünneplendő.