szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Befejezte egyedülálló performanszát New Yorkban Marina Abramovic szerb művész, aki összesen hétszáz órát töltött azzal, hogy a Modern Művészetek Múzeumában (MoMA) ülve bámult az emberekre.

A The Artist is Present (Jelen a művész) című retrospektív előadás március 14-én vette kezdetét, Marina Abramovic azóta a hét hat napján napi hét órát töltött azzal, hogy a Modern Művészetek Múzeumában ült egy asztalnál, amelynek vele szemben lévő oldalán a látogatók foglalhattak helyet - írta a The Daily Telegraph című brit lap online kiadása. A mindig hosszú ruhát viselő művésszel szembe hírességek - köztük Björk, Lou Reed, Marisa Tomei és Isabella Rossellini - is leültek. Összesen 1400 múzeumlátogató vett részt a performanszban, akadt aki egy napig ott is maradt. 

Abramovic retrospektív előadásának más epizódjaiban más furcsaságoknak is jutott hely, volt hogy "leszúrta" magát, de olyan is, hogy a tűzzel játszott. Előfordult, hogy hat órán állt egy helyben mozdulatlanul, arra invitálva a nézőket, hogy csináljanak vele, amit csak akarnak. A szerb művész nyakához egy alkalommal pisztolyt szegeztek, ő azonban rezzenéstelenül álldogált tovább.

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Tech

Tolonganak az amerikai múzeumok a kiselejtezett űrsiklókért

Alig tért vissza utolsó küldetéséről az Atlantis űrsikló, az amerikai múzeumok között máris ádáz verseny kezdődött azért, hogy elnyerjék a három kiselejtezésre ítélt ürrepülőgép elhelyezésével járó megtiszteltetést és anyagi forrásokat.

MTI Kult

Megnyílt a „gyönyörök kertje”

A György-kori Londonról a gyönyörű széles sétányok, a korzózó hölgyek és urak, a finom ízléssel megépített paloták jutnak legtöbbünk eszébe, pedig a XVIII. századi birodalmi főváros erőszakos, piszkos és túlzsúfolt volt lakóinak többsége számára. A György-kori "gyönyörök kertjét" a Londoni Múzeumban elevenítik fel.

hvg.hu Kult

Bezárás előtt a világhírű sydney-i operaház?

A dán Jorn Utzon építész tervei alapján megépített és 1973 októberében megnyitott sydney-i operaházat dagadó vitorlákhoz hasonlatos jellegzetes formájának köszönhetően talán a legismertebb zenei szentélyként tartják számon a világban. Színvonalas zenei produkcióit évente kétmillióan látogatják. A házban öt színpad kapott helyet, ezek több mint 5500 nézőt tudnak befogadni. Az épület-komplexumban még öt próbára alkalmas stúdió, továbbá egy filmszínház is található.