Az életrajzi film tulajdonképpen nem egy hálás műfaj, a legtöbb beleesik abba a hibába, hogy szimpla képeskönyvként mondja fel az adott figura életének eseményeit. Jobb esetben megmenti a filmet egy-egy lenyűgöző alakítás, mint a Johnny Casht játsszó Joaquin Phoenixé A nyughatatlanban, vagy egy zseniális ötlet, mint amikor a kiismerhetetlen Bob Dylant és korszakait hét különböző színész (köztük Cate Blanchett) játszotta el az I’m Not There című filmben.
Ez ugyanúgy igaz akkor is, ha nem egy konkrét emberről, hanem egy csoportról, jelen esetben egy zenekarról van szó. Márpedig a novemberben mozikba kerülő Bohemian Rhapsody nem kevesebbet vállalt, mint hogy vászonra viszi a Queen, illetve a rocktörténet egyik legkarizmatikusabb és legtehetségesebb előadója, Freddie Mercury 15 évét – a megalakulástól az 1985-ös híres Live Aid koncertig.
A trailer a fenti dilemmára nem ad választ, bár a bevágott jelenetek inkább a klasszikusabb “a zseni meggyőzi az igazáról a producert és a csapatát is” megközelítést sejtetik. Azt viszont az előzetes megerősíti, amit már eddig is sejtettünk, hogy a Mr. Robot című sorozatból ismert Rami Malek elképesztően jól alakítja Freddie Mercuryt. Az ellesett kis gesztusok, mozdulatok, a koncertfilmekből ismert mozgás – minden a helyén van. Kíváncsian várjuk!
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie – mozgalma és művészete azonban túlélte őt.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.