szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kiállításokról szóló cikkekkel érdemelték ki az elismerést.

A Műértő szerzői két művészetkritikusi díjat nyertek a napokban:

  • Tatai Erzsébet az Opus Mirabilét, amelyet az MTA Művészettörténeti Tudományos Bizottsága ítél oda,
  • Horányi Attila pedig a Horváth Művészeti Alapítványét (megosztva).

Szeptember 27-én került sor a 2018-as publikációkat elismerő Opus Mirabile oklevelek átadására. A recenzió, kritika, könyv-, illetve kiállításismertetés, kutatási helyzetkép kategóriában Tatai Erzsébet Frida Kahlo bugyija című cikkét díjazták.

A Horváth Művészeti Alapítvány a hazai szaksajtó tevékenysége iránti elismerését szeretné kinyilvánítani, működését segíteni. Így minden évben egy alkalommal olyan hazai, kortárs művészeti eseményről szóló írást jutalmaz, amely nemcsak a művészet szerteágazó problémaköreit világítja meg szélesebb közönség számára is, hanem kritikai gondolkodásmódról tanúskodik, diskurzust generál, illetve a hazai kortárs művészet jelenségeit, műcsoportjait, akár csak egy-egy művét is értőn elemzi, ezzel visszajelzést adva maguknak az alkotóknak is.

A bírálati szempontok között kiemelt szerepet kapott a közönségbarát nyelvezet, a szöveg stílusa, a világos gondolatmenet, a témaválasztás releváns volta, a kritikus észrevételek közlésének módja és a kritikusoktól elvárható elfogulatlanság mellett is egyéni kifejezés- és látásmód.

A megosztott díjjal a Műértőtől Horányi Attila Mit szolgál? Ludwig Múzeum, Iparterv 50+ kiállítás című cikkét jutalmazták, amelyben a sajtóközlemény szerint a hazai művészettörténet legújabb kori fordulópontját jelentő 68-as és 69-es Iparterv-kiállításokat felidéző, a művészek azóta megtett útjának bemutatására kísérletet tevő tárlatot elemezte és tette a kritika tárgyává magas színvonalon.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!