Hosszú interjúban fejtette ki Kálomsita Gábor azt a meggyőződését, hogy a színházi világot pár ember tartja a markában, és nagyon szigorúan irányítják. „Aki pedig nem ért velük egyet, azt nácinak kiáltják ki.”
A 24.hu-n megjelent beszélgetésben a Thália Színház igazgatója szinte az összes, a színházi világot az elmúlt időszakban megrázó eseménnyel kapcsolatban kifejtette a sarkos véleményét.
Szerinte Eszenyi Enikővel az volt a baj, hogy nem ment el tüntetni és nem szólalt fel az új színházi törvény ellen.
A Gothár-ügyet annak fényében tartotta felháborítónak, hogy szerinte mindenki tisztában volt vele, mi zajlik a színfalak mögött. „Ha pedig valaki azt hiszi, hogy most rend van, nagyon téved. Nem oldódott meg semmi.
Maréknyi ember tarja a markában a színházi világot. Érdekük, hogy ne derüljön ki semmi, hiszen a barátaik és a kollégáik között is van még jó néhány húzós eset.
De egyszer majd csak kiesnek a csontvázak a szekrényből. Ha Eszenyiről évek óta tudták, mit csinál, miért pont a pályázata napján ugrott neki nyolcvan ember?”
Arra a kérdésre, hogy ha ő maga is tudja, mik történnek, miért nem áll ki a történetekkel, Kálomista visszakérdezett: „Hogyan vádoljak meg bárkit, aki nem ellenem követte el a tettét?”
Kálomista Gábor szerint a diákokat úgy nevelik, hogy a rendező bármit csinálhat vele, amit csak akar. „Erről szólt az Eszenyi- meg a Gothár-ügy is. (…) Azok beszélnek demokráciáról, akik, miután belépnek a színházba, azonnal diktátorokká válnak. Akkora a métely a színházi világban, ami egyszer kitör, mint a koronavírus.”
A Thália igazgatója szerint Tarlós István főpolgármestersége ideje alatt „nagy béke honolt a színházi világban, nem szólt bele senki semmibe”, Karácsony Gergely viszont „teljesen érthetetlen támadást indított a színházi törvény tárgyalásakor azzal, amikor kijelentette: Dörner György nem lesz az Új Színház igazgatója.” Kálomista úgy véli, a főpolgármester ezzel a kijelentéssel „lavinát indított el, onnantól kezdve a politika beleszállt a színházak életébe”.