Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Évről évre bővül a kínálat a hazai fesztiválpiacon, mert a fiatalok a külföldi utazás helyett inkább a hazai könnyűzenei és sportrendezvényeket keresik fel – írja a Világgazdaság.
Északi fény: ismét Operafesztivál Miskolcon. Hangoskodóművész: Mike Patton. Örök fenegyerekek: Bad Religion. A kör bezárul: Krétakörmenet; avagy egy színházi csoport áttekinti múltját. Orosz történetek: egy fotóriporter a nagy országban. Kezdődő fesztiválidény: Pécs, Sétatér. Ha eleged van az EB-ből: irány a Női Pálya!
Szavanként tízezer forintért vásárolta meg a kedd esti londoni jótékonysági árverés egyik licitálója azt a 800-szavas Harry Potter-előzménynovellát, amelyet J. K. Rowling egy brit könyváruházlánc felkérésére írt.
Az Európai Bizottság a közvetlen támogatási- és az adókedvezmény-rendszerrel kapcsolatosan fogalmazott meg olyan elvárásokat, amelyek szükségessé tették a magyar filmtörvény pontosítását. A szakemberek abban bíznak, a módosított törvény Brüsszelnek is tetszeni fog és a külföldi produkciók számára is vonzó marad Magyarország.
Májusban Budapesten találkozott az európai múzeumok "elitklubjának" számító Bizot-csoport. A társaság 1992-ben jött létre. Tagjai között meghatározott időre kapnak helyet a világ legnagyobb múzeumainak igazgatói. Beszélgetés Guy Cogevallal, a világhírű párizsi Musée d’Orsay igazgatójával.
Az Armory Show és az azt kísérő rekordszámú, 12 szatellit vásár arra enged következtetni, hogy az amerikai kortárs műkereskedelmi piac dacol a gazdasági problémákkal.
Mivel a műtárgypiacon az utóbbi időben felbukkanó szép számú Gulácsy-alkotás jó árakat ért el az árveréseken, végre érdemes lett „ráerősíteni” az amúgy kevéssé publikus életműre. Ez is indokolhatta a Kogart-beli tárlatot. De vajon mi még?
Budapesten üdvözölhettük néhány napra Jonathan Lynnt, az Igenis, miniszter úr című tévésorozat és az abból készült könyv társszerzőjét. Lynnt, aki a gyilkos szatírával megírt könyv magyar fordításának kiadása (Tas Kiadó) alkalmából érkezett Magyarországra, a mű megszületésének körülményeiről, a magyar olvasók számára is tanulságos üzenetéről kérdeztük.
Vannak „örökzöld” témák, melyek mindig izgalmasak, feltéve, hogy sikerül újat mondani róluk. Ezek közé tartozik William Shakespeare élete és művészete. Utóbbiról Petőfi Sándor mondta egykor találóan, hogy „Fele a teremtésnek”. Vagyis az utána élt költők, köztük ő maga is, bármennyire igyekeznek is, csak a másik felét tudják betölteni.
Már kelet-európaiak is szerepelnek a legjelentősebb nyári popfesztiválok között, de a legfelkapottabb zenekarokat még mindig inkább a kontinens nyugati felén lehet elcsípni.
Június 6-án tartja első lemezbemutató koncertjét a "fiktív filmzenét" játszó budapesti Sonar zenekar a Sanyi és Aranka Színházban. Ennek apropóján az együttes szintetizátorosával, Kovács Marcellal készítettünk rövid interjút.
Sajtótájékoztatón mutatták be a fél évszázaddal ezelőtti Nagy Imre-per dokumentumainak digitalizált változatát a Magyar Országos Levéltárban (MOL) pénteken.
„…mintha Budapest egy gyümölcspóker zajára pulzáló, fröccs - és linóleumszagú kocsma lenne” – mondja érzékletesen Poós Zoltán. Elvégre íróról van szó. A többkönyves szerző másik életéről keveset tudni. De most elindította cikksorozatát, a Nagyvárosi rezonőrt. A sokat szenvedett főváros esztétikai sebeit veszi szemügyre: a bűnronda portálokat, a kapualjakat, amelyekben fémbódé áll, az aluljárók dantei mélységű bugyrait.