40 év legjobb sajtófotóiból nyílt kiállítás – nézzen meg egy galériát belőlük!

Szerdától látható a Capa Központban a magyar sajtófotó kiállítások 40 éves évfordulójára összeállított galéria. 1981 óta megváltozott a sajtó, Magyarországon megváltozott a politikai berendezkedés; más lett a technika, a jogi környezet, megváltozott a képek nyilvánosságra kerülésének módja és gyakorisága, a legfontosabb azonban nem változott: a fotóriporterek elkötelezettsége – olvasható a kiállítás sajtóanyagában. A tárlaton 123 fotográfus képeit láthatjuk, csak olyan fotókat, amelyeket alkotója a Magyar Sajtófotó Pályázatok egyikére valamikor beadott. Ezekből mutatunk meg néhányat.





Osváth Zsolt: Tartok a megtorlástól és attól, hogy mi jön most

Ha 15 év múlva is még Magyarországon fog élni a férjével és gyerekeivel, akkor az egy jó indikátora lesz annak, hogy a Fidesz valamit mégiscsak jól csinált. Egyelőre azonban nem ebbe az irányba mutatnak a dolgok. Elmondása szerint több millió forintot bukott és a személyes biztonságát is kockáztatta azzal, hogy nyíltan kiállt az ellenzék mellett, és a háttérben tanácsokat adott a többi között Márki-Zay Péternek. A kétszázezres követői bázissal rendelkező Zshow Time Youtube-csatorna házigazdájával, Osváth Zsolttal a saját bisztrójában beszélgettünk.