Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A francia-csehszlovák koprodukcióban készült sci-fi, A vad bolygó (eredeti címén: La Planete Sauvage) a furcsa...
A francia-csehszlovák koprodukcióban készült sci-fi, A vad bolygó (eredeti címén: La Planete Sauvage) a furcsa rajzfilmjeiről ismert René Laloux legjobb alkotása. A francia rendező felelős többek között a szintén kultfilmnek számító Az Idő Uraiért is, azonban ez esetben korántsem gyerekbarát filmről van szó.
A vad bolygó különleges animációs technikával készült, mely olyan szürreális képi világot teremt, ami leginkább egy rossz LSD-triphez hasonlítható. A hatás olyannyira földönkívüli, hogy nem nehéz elképzelni, milyen mély benyomást tehetett 1973-as premierjén a Cannes-i Filmfesztivál zsűrijére, akik rögtön egy különdíjjal jutalmazták a rajzfilmet.
Történetünk az Ygam bolygón játszódik, ahol a technikailag fejlett óriások, a "Draag"-ok ostoba parazitaként tekintenek az apró emberekre (a filmben: "Om"-ok), és minél hatásosabb módszereket próbálnak kifejleszteni az elpusztításukra. A film a háziállatként tartott Om, Terr útját kíséri végig, aki a Draagoktól elszökve a lázadó emberek csoportjának vezetője lesz. A sztori egyfajta analógia Csehszlovákia szovjet megszállására; a Draagok viselkedése az elnyomó hatalom groteszk paródiája, amit kesernyés humorral tálalnak a készítők.
A film zenéje a képi világgal egyenértékű és zseniális a maga nemében: a kozmikus jazz, funk és nagyzenekari kíséret tökéletesen aláfesti a brutális képsorokat, amiket egyaránt ajánlunk a furcsa rajzfilmek és a pszichedelia kedvelőinek - biztos, hogy egy életre emlékezetes marad minden néző számára.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.