Eltűnt az élet a fukusimai erőmű közeléből – Nagyítás-fotógaléria
A hetvenezer fős Odaka városa volt a legközelebbi település a megsérült fukusimai erőműhöz. A nukleáris baleset után teljes lakosságát evakuálták, Odaka Pripjatyhoz hasonló szellemvárossá változott. Életnek szinte nyoma sincs az utcákon, nem is valószínű, hogy a lakosság egyhamar visszatérhet a radioaktív sugárszennyezett területre. David Guttenfelder, az AP hírügynökség fotósa a romeltakarítást végző katonákkal járta be a kihalt területet.
Fukusima: 20-ról 30 kilométerre növelik a kitelepítési övezetet
A japán kormány 20-ról 30 kilométerre növeli a Fukusima-1 atomerőmű körül létesített kimenekítési övezetet - közölte hétfői sajtóértekezletén Edano Jukio japán kormányszóvivő.
A legsúlyosabbra emelik a fukusimai reaktorbaleset minősítését
A nukleáris eseményeket rangsoroló (INES-) skálán az eddigi ötösről a legmagasabb, hetes fokozatúra emelik a Japán északkeleti részén, a fukusimai atomerőműben bekövetkezett katasztrófa minősítését - jelentette kedden a japán sajtó.
Katasztrófafilmbe illő képek Japánból – Nagyítás-fotógaléria
A földrengés és cunami sújtotta Japánban az újabb nukleáris katasztrófa fenyegetése mellett próbálják eltakarítani a természeti csapás romjait. A több emelet magas törmelékhalmok közt a mentést helyenként hatalmas hóviharok is akadályozzák, tovább nehezítve a fedél nélkül maradt lakosság életét is. Az akadozó élelmiszerellátás miatt fokozatosan ürülnek ki a boltok polcai, apokaliptikus képek fogadják az embert Japánban. Nagyítás-fotógalériánk a cunami utóhatásairól.
A japán cunami pusztítása - Nagyítás-fotógaléria
Japánban a valaha mért legnagyobb, 8,9-es erősségű földrengés után cunamiriadót rendeltek el. A víztömeg a szárazföld belseje felé áramlik, a halálos áldozatok száma folyamatosan emelkedik. Nagyítás-fotógalériánk a pusztító cunami útjáról.