szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Stratégiát és akciótervet dolgozott ki a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium a magyar gyógyszeripar versenyképességének erősítésére, a biotechnológiával elérhető szinergiák kiteljesítésére, valamint a kutatás-fejlesztési igényű termékek Magyarországra vonzásának érdekében, az iparág szereplőinek bevonásával - közölte Mester Zoltán, a minisztérium versenyképességért felelős szakállamtitkára.

A Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Innováció a gazdaságban című konferencia-sorozatának első előadásán az államtitkár szerint a stratégia és akcióterv eredményeként várhatóan a magyar kutatóhelyek jelentősen hozzájárulnak az originális termékek kifejlesztéséhez. Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy egy originális gyógyszer kifejlesztése legalább egymilliárd euróba kerül.
   
Mester Zoltán elmondta, hogy az egyelőre munkaanyagként létező tanulmány a gyógyszeripar forráshiányát részben a túlzott elvonások mérséklésével oldaná meg. A humán erőforrás problémák megoldására erősítenék a természettudományos és a szakmunkásképzést. A szabályozási problémák megoldására pedig tárcaközi bizottságot hoztak létre. Az államtitkár reményei szerint a gyógyszeripari stratégiát a nyár elején tárgyalhatja meg a kormány.
   
Mészáros Tamás, a BCE rektora a gazdasági válságban a gyógyszeripar stabilizáló szerepére hívta fel a figyelmet. A rektor elmondta, hogy a 15 régi európai uniós ország GDP-arányos kutatás-fejlesztési ráfordításainak átlagát Magyarország csak - a döntően gyógyszeripart jelentő - vegyipar tekintetében múlja felül. 
   
A Budapesti Corvinus Egyetem rektora közölte, hogy a konferencia-sorozat következő rendezvényein az innováció a felsőoktatásban, az energetikában, a közlekedésben, az egészségiparban és a mezőgazdaságban témáit tárgyalják meg. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Kilenc évig készül egy gyógyszer

Gyógyító hatású molekulák fölfedezése és állatkísérletes vizsgálata is éveket igényel, de az első, emberen történő megfigyelésektől a forgalomba kerülés engedélyének megadásával az új készítmény átlag további kilenc év múlva jelenhet meg a patikában. Egy, a gyógyszerfejlesztéseket kutató amerikai intézet Outlook 2009 című tanulmánya most jelent meg.

MTI Gazdaság

Gyógyszeripar: a Merck és a Schering-Plough megafúziója

Merck néven egyesül az amerikai Merck & Co. és a Schering-Plough Corp. gyógyszercég. A 41,1 milliárd dolláros, készpénzes és részvénycserés ügyletben egy részvényre jutó ár 34 százalékos felárat tartalmaz a Schering-Plough pénteki záróárához képest.

MTI Plázs

Illegálisan használnak rákgyógyszereket

Nehéz helyzetbe hozott sok rákbeteget egy miniszteri rendelet, mert a különleges gyógyszerek rendelését a szakma szerint kivitelezhetetlen eljáráshoz kötötte, az egészségügyi tárca egyeztetést kezdett.