
IT-ra váltanál? Érdemes ezeket a technológiákat is megnézned!
A felgyorsult digitalizáció minden eddiginél hatékonyabb fejlesztési folyamatokat is igényel, erre ad választ a low-code fejlesztés. Lássuk, mit érdemes tudni erről a területről karrierváltóként.
Mi az a low-code fejlesztés?
Számos más iparág mellett a pandémia az IT szektorban is jelentős változásokat hozott az elmúlt 2 évben, amelyek közül a low-code fejlesztés előretörése talán az egyik legizgalmasabb új trend. A low-code fejlesztés célja, hogy redukálja a tradicionális értelemben vett kódolás mértékét. A fejlesztő nem nulláról, hanem egy platform meglévő funkcióira alapozva hozza létre az új terméket. Programozni persze így is tudnia kell, az egyedi igények kialakításához, valamint a külső rendszerek integrálásához továbbra is szükség van saját kód írására, ráadásul fontos az adott platform alapos ismerete is. Tehát nagyon is komplex területről van szó. Ugyanakkor a munka során a kreatív folyamatokra kerülhet a hangsúly, ráadásul gyorsan lehet látványos eredményeket elérni. Többek között ezt emelte ki a Salesforce fejlesztőként dolgozó Zsolt is, aki a Green Fox Academy junior programozó képzésének elvégzésével váltott IT területre.
Low-code és a munkaerőpiac
A trend persze a munkaerőpiacon is érezteti a hatását, egyre fokozódik a kereslet a platformspecifikus tudással rendelkező fejlesztők iránt. A legfrissebb adatok szerint a low-code piac a 2019-es 10,3 milliárd dollárról 2030-ra várhatóan eléri majd a 187 milliárd dollárt. A robbanásszerű növekedés az IT piaci folyamatokat nézve nem is olyan meglepő: a Gartner 2021-es elemzése szerint csupán pár éven belül, 2024-re az alkalmazásfejlesztések mintegy 65 százaléka már low-code platformokon történik majd. Így a legnagyobb kérdés az, hogy lesz-e elég szakember a piacon?
A trend már itthon is érezhető: a junior programozó képzéseket nyújtó Green Fox Academy partnerei is egyre több platformspecifikus tudással rendelkező programozót keresnek. Ugyanakkor még viszonylag kevesen vannak ezen a pályán, így nagy lépéselőnybe kerülhet az, aki most vált erre a területre.
Ezeket a platformokat is érdemes számításba venni
A Green Fox tapasztalata azt mutatja, hogy itthon többek között Salesforce, illetve ServiceNow fejlesztőket keresnek a vállalatok, a bootcamp számos végzett hallgatója dolgozik ma már ilyen területen. A Gartner elemzése szerint is (Magic Quadrant for Enterprise Low-Code Application Platforms) mind a CRM fókuszú Salesforce, mind a belső folyamatokra összpontosító ServiceNow a vezető platformok között található.
Érdemes most váltani
A munkaerőpiaci igények kiszolgálása érdekében a Green Fox Academy a front-end, back-end és full-stack terület mellett már platformspecifikus karrierútra is felkészíti a hallgatóit. Még nem tudod, melyik terület való hozzád? Ebben segít a Green Fox Tech Karrier Kvíze!
Eldöntötted, váltanál? Érdemes most jelentkezned: a márciusban induló képzéshez a bootcamp 100% elhelyezkedési, valamint pénzvisszafizetési garanciát is biztosít, így kockázatmentesen válthatsz új karrierre. A Green Fox Academy következő kurzusáról minden fontos információt megtalálsz ide kattintva.