szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?

Immáron évek óta foglalkozunk a napvédelem témakörével. Korábban a hvg.

Immáron évek óta foglalkozunk a napvédelem témakörével. Korábban a hvg.hu oldalain adtunk tippeket a városi és a nyaralós krémek kiválasztásához, tavaly pedig már a life-style.hu is tesztelt jó néhány terméket.

Az általunk nyaralósnak nevezett fényvédő krémek általában magasabb faktorúak, víztaszítóak és a legtöbb esetben méretesebb a csomagolásuk is, hiszen gyakran és sokat kell belőlük használni akáír vízparton, akár hegyvidéken pihenünk. Ezen a területen számunkra kisebbnek tűnik a mozgás, a termék kínálat állandóbb, hiszen az elvárások sem változnak túlságosan egyik évről a másikra. Mind a La Roche-Posay, a Vichy, a Nivea, a Bioderma, az Ahava, az Ambre Solaire, a Lancester, a L'Erbolario és a L'Occitane termékeit többször kipróbáltuk az évek során és igen elégedettek voltunk velük. Egyik nagy kedvencünk a Daylong volt, amelyet úgy hirdetnek, hogy elég naponta egyszer használni, ez persze vízparton és délben még az egyébként valóban meglepően hatékony márka esetében sem igaz, de ha nem pancsolunk, megfelelhet sok órán keresztül.

A többéves tesztelés egyfajta melléktermékeként szeretnénk egy tévhitet is eloszlatni. Amennyiben a tél folyamán a napvédő krémet hűvös helyen tároltuk, következő évben nyugodtan elhasználhatjuk. Olaszországban teszteltünk tavaly előző évi krémeket és tökéletesen ellátták feladatukat, semmiféle bőrproblémát nem okoztak. A legjobb persze a hűtőszekrény alsó fiókja, nálunk ezt télen teljesen lefoglalják a napvédők, de ha figyelembe vesszük az árakat, akkor szerintünk megéri.

Ha már áraknál tartunk, ismét fel kell hívnunk figyelmet a német Test magazin vizsgálataira, amelyek szerint az olcsóbb sajátmárkás (Müller, DM, Aldi, Lidl) termékek is remekül védhetnek a sugárzás ellen. A fizikai és kémiai szűrőkről pedig a Tudatos Vásárlók oldalán tudhat meg többet, ide kattintson!

Mivel a nyaralós napvédők kínálata állandóbbnak mondható, ezért mi most inkább a városi fényvédelemre koncentrálunk. Ez a téma esetleg kevésbé fontosnak tűnhet, de bizonyára sokaknak feltűnt, hogy ma már egy melegebb nap, amikor kevesebb ruhát viselünk, akár áprilisban-májusban is leéghetünk egyetlen hosszúra nyúlt teraszos kávézás alatt. Egy kis pirulás persze önmagában nem feltétlenül jelent gondot, de a bőrsérülések összeadódnak és egy idő utána folyamat nem visszafordítható. Megjelennek a ráncok, a barna foltok és esetleg már gyógyításra szoruló elváltozások is feltűnhetnek. (Jó példa az egyidős Christy Turlington, aki nem napozik, szemben Helena Christensennel, aki viszont igen.)

Kevésbé fehér, nem annyira érzékeny bőr esetén városban elég lehet a nappali krémbe, alapozóba beépített védelem. Idén ugyan nem teszteltük, de korábban nagyon jól szerepeltek nálunk a Clinique vonatkozó termékei.

L'Occitane Angelica nappali fluid SPF 15
Nagyon lightos, visszafogott illata van, ami kellemessé teszi a reggeli krémezést. Férfiaknak is tökéletesen alkalmas, mert hamar beszívódik, így nem idegesíti őket az állaga, az összes tesztalanyunk pozitívan nyilatkozott róla. A csomagolást általában nem szeretjük, mert nehéz az aljáról is kinyerni a krémet, de itt a termék jellege miatt van értelme, ráadádul még szép is, így minden fürdőszobában jól mutat.

Eucerin Sun Fluid SPF 50+
Mérete miatt ideális a női-férfi táskákhoz, nagyon jó védelmet jelent, viszont szerintünk erősen olajos-zsíros, ami miatt mégis csak inkább nyaraláshoz ajánljuk vagy olyan városjáráshoz, amikor az egész napot a szabadban töltjük.

Eucerin Sun Lotion SPF 50
Erről a testápolóhoz hasonló állagú krémről már tavaly is írtunk, továbbra is remek fejlesztésnek tartjuk, a fizikai és kémiai (illetve a Licochalcone biológiai) szűrők együtt védenek. Könnyű krém, nagyon jól eloszlatható, hamar beszívódik. Nem ragad, nem zsíros, kellemes viselet, kevésbé nyűgös férfiaknak is tökéletes megoldás.

L'Erbolario Fluidosole SPF 20
Továbbra is rajongunk ezért a krémért, könnyű, gazdaságos kiszerelésű, jól felvihető, határozottan bőrápoló hatású. A növényi alapanyagokból biztosított fényvédelemért a szabványok nincsenek oda,  lehet, hogy a tengerpartnál nem is lenne elegendő, de városban egészen biztosan remekül működik.

Mac Prep+Prime Face Protect SPF 50
Ideális smink alá, pillanatok alatt beszívódik, olajmentes és gyönyörűen kiegyenlíti a bőr felszínét. Magas faktorának köszönhetően egész nap véd, nyáron tökéletes megoldás, mert bírja a napot és még mattít is. Minden bőrtípusra ideális, a száraz bőrűek használhatnak előtte hidratálót, a zsíros bőrűek ezt elhagyhatják, az utóbbiak számára ez lehet a nyár megmentője.

Dr. Spiller Aloe Vera Sun Cream SPF 15
Ezt a főleg természetes összetevőket tartalmazó krémet arcra és testre egyaránt használhatjuk, bár zsíros bőrre nem ideális, mert nagyon tápláló. Könnyen beszívódik, jól eloszlatható, így hamar végzünk a krémezéssel és vízálló is. Ideális a mellkas és a vállak bekenésére, amit nem szabad kihagyni, ha nem akarunk barna foltokat a bőrünkön.

Ahava Minareal Suncare SPF 30
A világ egyik legfinomabb illatú napvédőkréme, a szórófejes kiszerelése abszolút kedvencünk. Főleg testre érdemes használni, de nyugodtan kenjük az arcra is. Állaga nagyon könnyű, hamar beszívódik, tehát az amúgy hosszadalmas krémezés ideje minimum felére csökken. Emiatt gyerekeknek is tökéletes, mert ki tudjuk használni azt a 10 másodpercet, amíg hajlandóak nyugton maradni.

Lancester Sun age control mature skin SPF 50
Tavaly is a kedvenceink közé tartozott, kicsi a bors, de erős alapon. Semmi, de semmi rosszat nem tudnánk róla mondani, alig illatos, nagyon könnyű állag, jól kenhető, gazdaságosan használható. Férfiakon is teszteltük, működött. Egyetlen hátránya van – az ára. Az egyik legdrágább fényvédő termék, de ha valaki komolyan gondolja, érdemes rá beruházni, mert tartós és az egész szezonra elég lesz.

MaXfactor Xperience SPF 10
A MaXfactor Xperience nevű folyékony alapozójának egyik legnagyobb előnye, hogy az egészen világos bőrűek is megtalálhatják a nekik megfelelő típust. A "Sandlewood 65" árnyalatot például bátran ajánljuk a fehérebb bőrtípusúaknak. Nem kell sokat használni belőle, elég egy vékony réteg a bőrhibák elfedéséhez. Sok olajos állagú alapozóval ellentétben az Xperience használata után nem lesz foltos az arcbőrünk. Ami még különösen meglepő, hogy több óra elteltével is olyan hatású, mintha közvetlenül akkor kentük volna fel. Érzékeny bőrűeknek is ajánlott. Az illata nem kimondottan kellemes, de gyorsan elillan, a felvitel után pár másodperccel már nem is érezhető.

Astor Perfect Stay 24H SPF 18
Bár az Astor folyékony alapozójának a neve is sugallja, ezúttal valóban tartós, egész napra szóló fedőhatással van dolgunk, azért az a bizonyos „24H” inkább csak marketingfogás, hiszen nem sokan hagyják ilyen hosszú időn át magukon az alapozókrémet: legalább egy arctisztítás kijár naponta. Az olajmentes alapozó sűrű, krémes állagú, azonban könnyen szétoszlatható az arcon, szép, matt hatású és valóban remekül elfedi a bőrhibákat. Az illata kellemes, nem szárítja a bőrt, és persze sokat nyom a latba - főleg a tavaszi-nyári szezonban - 18-as fényvédő faktora is. Bár a 24 órát nem próbáltuk ki, nyolc óra után azért már nem ártott felvinni egy kis pótlást. Ennek ellenére úgy véljük, hogy a körülbelül 3800 forint, amelyet fizetni kell érte, megfelelő ár-érték arányt jelent.

Saját játékkonzolokat fejleszt Oroszország, fotón mutatjuk az egyiket

Saját játékkonzolokat fejleszt Oroszország, fotón mutatjuk az egyiket

Teljesen megújul az egyik legfontosabb VW

Teljesen megújul az egyik legfontosabb VW

Megfogadta, hogy leszokik a dohányzásról? Lenne itt egy új ötlet

Megfogadta, hogy leszokik a dohányzásról? Lenne itt egy új ötlet

Sofőrre támadt a részeg utas, kidöntöttek egy jelzőlámpát

Sofőrre támadt a részeg utas, kidöntöttek egy jelzőlámpát