Furcsa élőlényeket találtak az Atlanti-óceán mélyén
Ismeretlen tengeri pókokat és halakat, illetve fehér színű baktériumok egész hadát fedezték fel 1,6 kilométeres mélységben az Atlanti-óceánban. Utóbbiak jelenléte biztos jele annak, hogy a közelben gázlelőhely van.
Furcsa élőlényekre bukkantak amerikai kutatók az Atlanti-óceán mélyén a virginiai partok közelében, egy olyan helyen, ahol metángáz szivárog a tengerfenékből.
A gázszivárgásról árulkodó buborékokat tavaly fedezték fel a meder feltérképezése közben. Az amerikai Országos Oceanográfiai és Légköri Hivatal (NOAA) később egy Jason nevű távirányítású kutató búvárhajót küldött a körzet alaposabb szemrevételezésére: a jármű által készített felvételek és talajminták gazdag és változatos élővilágot tártak a szakemberek elé.
A LiveScience tudományos hírportál beszámolója szerint a Jason fehér színű baktériumok egész hadát fedezte fel az 1,6 kilométeres mélységben. A parányi mikroorganizmusok kizárólag a metán lebontásából nyerik az energiát, jelenlétük tehát biztos jele lehet annak, hogy a közelben gázlelőhely található.
A buborékok közelében a búvárhajó kagylókra is bukkant, amelyek a kutatók megítélésére szerint szoros szimbiózisban élnek a metánevő baktériumokkal. Fotók készültek emellett ismeretlen tengeri pókokról és halakról is.
A felszínre hozott talajminták és élő kagylók tanulmányozásával a tudósok igyekeznek minél többet megtudni a virginiai partok mentén húzódó óceáni árok rejtett világáról.