Élet az e-mail után? Palackpostával levelez egy kanadai férfi
Harold Hackett palackpostáit fogták már ki Afrikában, Európában - Nagy-Britanniában, Franciaországban, Hollandiában és...
Harold Hackett palackpostáit fogták már ki Afrikában, Európában - Nagy-Britanniában, Franciaországban, Hollandiában és Oroszországban -, valamint Amerika számos keleti parti városában, és a Bahamákon is. Egy üzenete 11 év alatt jutott el Izlandra, ugyanennyi időre veszett nyoma egy másiknak, ami végül Norvégiában ért partot. A kanadai férfi a BBC-nek elmondta: sosem gondolta volna, hogy ennyi választ kap.
Mint az különös hobbijából is kitűnik, Hackett szereti a régi kommunikációs módszereket, ezért még telefonszámát sem írja bele az üzenetekbe. "Akkor mindenki csak felhívna, nem kapnék leveleket, nem lenne a gyűjteményem sem" - jegyezte meg.
Az elmúlt évek során folyamatosan bővülő kollekcióban a levelek, képeslapok, üdvözlőlapok, rajzok mellett szuvenírek, de még karácsonyi ajándékok is akadnak. A válaszok azonban nem mindig vidámak. Hackett elmesélte például, hogy egy skót asszony képeket küldött neki három fiáról, akiket egy viharban veszített el, amikor a hajójuk felborult.
A középkorú férfi műanyag palackokban indítja útjukra az üzeneteket, amelyeket színes papírra fénymásol. A szöveg mindig ugyanaz, csak a dátum változik.
A palackok "postázásához" Hackett kivárja a nyugati, délnyugati szelet, mert csak azok viszik megfelelő irányba üzeneteit. A vízbe dobott palackok 7-8 mérföld után már a különböző áramlatokkal utaznak tovább a világ különböző részeire. Vannak olyan hetek, amikor 200 palackpostát is útra bocsát, van, amikor egyet sem. Mint mondja, egészen haláláig folytatni akarja a különleges "levelezést".