szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hosszú Katinka, Kenderesi Tamás és Cseh László elképesztő napot produkált hétfőn Rióban; a férfi vízilabdázóknak ismét egy döntetlenre futotta; cselgáncsban éremben reménykedtünk, de se Ungvári Miklósnak, se Karakas Hedvignek nem jött össze; Sidi Péter ötödik lett légpuskában; ökölvívásban Harcsa Zoltán nyert és folytatja. Hatodikak vagyunk az éremtáblázaton. Ez volt az olimpia harmadik versenynapja.

A magyarok keddi és szerda hajnali programját itt találja.

Itt felidézheti a hétfői nap eseményeit percről percre.

Kicsit tartottunk a riói olimpia harmadik versenynapjától, bár abban azért erősen bíztunk, hogy lesz újabb magyar érem. Azt például tudtuk, hogy Hosszú Katinka döntőt úszik majd 100 háton, de ő is mondta: ez nem a legerősebb száma. Aztán kiderült, kishitűek voltunk, a magyar úszófenomén – akit szombati álomrekordja után Amerikában doppingolással kezdtek gyanúsítani, de a magyar doppingellenes szervezet vezetője nyomban kiállt mellette – valójában 100 háton is a legjobb az olimpián indulók között. Igaz, a magyar idő szerint kedd hajnalban lebonyolított döntő első fele után még csak hatodik volt, onnan viszont elképesztő hajrával feljött, és ha már jött, meg sem állt a győzelemig.

AFP / Odd Andersen

És még messze nincs vége a riói szereplésének, sőt. Mindössze egy órával a 100 méter hát döntője után már a 200 vegyes középdöntőjében állt rajthoz, majd jutott döntőbe. A második legjobb idő az övé, de ilyen körülmények között ez semmit sem jelent. Szerda hajnalban úszik ismét az aranyért. Rossz hír, hogy ezt nem teheti meg Jakabos Zsuzsa, aki csak a tizedik legjobb időt úszta ugyanezen a számon. Hosszú amúgy kedden még 200 pillangón is indul, tartanak is tőle sokan, hogy annak a középdöntője a 200 vegyes előtt egy órával van.

Nem Hosszú Katinka volt azonban az egyetlen, aki elképesztő örömöket okozott a magyar szurkolóknak a riói uszodában. Akadt például egy fiatalember, bizonyos Kenderesi Tamás, aki 200 pillangón kétszer is legyőzte (az előfutamban, illetve a középdöntőben) a sportág jelenlegi legnagyobbját, az amerikai Michael Phelpst. Így a legjobb idővel jutott a szerda hajnali döntőbe, ahol ott lesz a harmadik legjobbként bekerült Cseh László is.

MTI / Illyés Tibor

Volt azonban "vizes hír", ami kicsit lelombozta a magyarokat. Miután ugyanis szombaton 13-13-at játszottak Szerbia ellen, hétfőn már első győzelmükre készültek a férfi vízilabdások is. A siker azonban elmaradt, Benedek Tibor csapata ugyan kétszer is vezetett két góllal az ausztrálok ellen, és támadhatott a háromgólos előnyért is, ám jött egy időszak, amikor egymás után mi kaptunk hármat, de egyet sem lőttünk. 26 másodperccel a vége előtt ugyan a magyar csapat 9-9-ről indult támadni, de nem jött össze a gól, így (miként a szerbek a görögökkel), Benedekék is döntetlennel zárták a második meccset is.

MTI / EPA / Mario Ruiz

Pontszerzőként (az ötödik helyen) fejezte be a férfi légpuskások tízméteres számát Sidi Péter. A magyar sportlövő hatodikként került be a nyolcas döntőbe, ott egyet még előbbre is tudott lépni, de az érem nem jött össze.

MTI / Czeglédi Zsolt

Jó hír érkezett az ökölvívócsarnokból is, ahol Harcsa Zoltán a 75 kilogrammosok között legyőzte a türkmén Achilovot, és bejutott a legjobb 16 közé. Ellenfele pénteken az első számú esélyesnek tartott kubai világbajnok, Arslen Lopez lesz.

AFP / Jack Guez

Jól indult a napjuk a cselgáncsozóknak, érmekben reménykedtünk, de azután se Karakas Hedvignek, se Ungvári Miklósnak nem jött ez össze. Mindketten bejutottak a legjobb nyolcba, ott azonban egyaránt vereséget szenvedtek. A bronzérem reményében a vigaszágon folytatták, de Karakas ott nyomban kikapott, míg Ungvárinak összejött a győzelem, így ő küzdhetett a harmadik helyért. Ám végül pont ott kapott ki belga ellenfelétől, ahol Ungvári tűnt erősebbnek, a földön folyó küzdelemben. Ezzel a magyar cselgáncsos ötödikként végzett. Karakas hetedik lett.

AFP / Jack Guez

A hvg.hu a Facebook-oldalán hétfőn élőben kapcsolta Rióba kiküldött tudósítóját. Horn Andrea mesélt arról, milyen az élet az olimpiai parkban, miként élte meg Hosszú Katinka és Szász Emese első aranyát a helyszínen, rákérdeztünk, mennyire érzékeli a zikaveszélyt, milyen a közbiztonság, mekkora a készültség. A videót itt megnézhetik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!