Olimpiai bajnok, Szabó Gabriella és Kozák Danuta a női kajak kettes 500 méteres számában. A páros magabiztosan, de óriási versenyben győzte le a németeket és ezzel megszerezték a magyar csapat hatodik aranyérmét.

Az aktuális világ- és Európa-bajnok kettős rendkívül nagy küzdelemben harcolta ki az első helyet, a címvédő németeket pár centivel megelőzve végzett az élen. Magyar egység 2004 és 2008 után harmadszor győzött ebben a számban nyári játékokon.

A rajttól a német Franziska Weber, Tina Dietze kettős jött el a legjobban, de szorosan tapadt rá mellettük az 5-ös pályán lapátoló magyar egység. Féltávnál már Szabóék haladtak az élen, akárcsak 200 méterrel a cél előtt, korántsem volt azonban megnyugtató az előnyük, ráadásul a 6-oson a lengyelek, Karolina Naja és Beata Mykolajczyk is "képbe kerültek". A végére öldöklő küzdelem alakult ki, amelyben a magyarok vissza tudták verni a németek támadását, és minimális különbséggel elsőként haladtak át a célvonalon. Beérkezéskor nem is tudták, hogy elsők lettek, illetve az látszott rajtuk, hogy mindent kiadtak magukból.

Szabó Gabriella 1986-ban született, immár kétszeres olimpiai bajnok. A  Budapesti Honvéd versenyzője tagja volt a londoni olimpián 500 méteren bajnoki címet nyert négyes hajónak.

Az egy évvel idősebb Kozák Danut, Londonban egyesben és négyesben volt bajnok 500 méteren. Az UTE versenyzője ezen kívül tizenegyszeres világbajnok.

©

Közevetlen a verseny után Szabó azt mondta, hogy napok óta az utolsó méterekre készültek leginkább fejben. Kozák Danuta ráadásul két napja még egy fertőzéssel küzdött. "Még most sem vagyok száz százalékos." A sportolók a futáám után közvetlen nem is hitték el, hogy sikerült, a riportertől kérdezték meg, hogy tényleg nyertek-e.

„Nem tudom, a végén honnan volt még erőnk, de folyamatosan erre készültünk fejben egész évben. Amikor beértünk, én láttam, hogy nyertünk. Elképesztő bizalom van közöttünk, ennek is köszönhetjük a győzelmet" - mondta Szabó Gabriella az M4-nek.

A Szabó-Kozák páros győzelmével immár 23 olimpiai aranya van a magyar kajak-kenu sportnak.

Forradalmi ellenállásra szólította fel híveit Matteo Salvini

Ijesztő sebezhetőséget találtak: Samsung, Apple, Huawei és más mobilok is veszélyben

A nyílt színi szex és a turisták miatt szűnt meg a péntek délutáni meztelen férfifürdőzés a Rudasban